Anasayfa Haber Performans Ölçümü: 3DMark Android Benchmark Uygulaması Geliyor!

Performans Ölçümü: 3DMark Android Benchmark Uygulaması Geliyor!

Futuremark Benchmark
Futuremark Benchmark
Futuremark Benchmark
Futuremark Benchmark

3DMark ve PCMark’ın geliştiricisi Futuremark’tan Android cep telefonları ve tabletler için performans ölçüm uygulaması 3DMark Android geliyor!

DMark ve PCMark gibi tanınmış benchmark uygulamalarının geliştiricisi Futuremark, yeni bir uygulama üzerinde çalıştığını duyurdu. Acer, Intel, Qualcomm, SingTel-Optus işbirliğiyle oluşturulan program Android tabanlı cep telefonları ve tablet bilgisayarların performans ölçümlerinde kullanılacak.

3DMark Android uygulamasının 2012’nin sonlarında piyasaya sürülmesi hedefleniyor. Futuremark CEO’su Jukka Mäkinen ” 10 yıldan uzun bir süredir dünyanın en iyi PC donanım üreticileriyle çalışarak 3DMark ve PCMark’ı yarattık. Sonuçta yüzlerce basın yayın organı ve milyonlarca son kullanıcı tarafından kullanılan Futuremark benchmarkları PC performans ölçümlerinde endüstri standardı haline geldi. 3DMark’ı Android platformuna taşırken iş birliğimizi Acer, Intel, Qualcomm ve SingTel-Optus’u kapsayacak şekilde genişletmenin heyecanını yaşıyoruz. Bu teknoloji liderleri 3DMark Android benchmark uygulamasının geliştirilmesinde eşi görülmemiş bir bilgi, tecrübe ve vizyon sağlıyorlar.” açıklamasında bulundu.

3DMark Android grafik render, işlemci ve fizik testleri, gerçek zamanlı grafikler ile OpenGL ES2.0‘ı sonuna kadar zorlayacak. Dahası 3DMark Android’in sonuçları Windows için hazırlanan yeni 3DMark Windows uygulamasıyla kıyaslanabilir olacak.