Anasayfa Haber Yeni Porsche Cayenne S Ortaya Çıktı

Yeni Porsche Cayenne S Ortaya Çıktı

Porsche Cayenne S 2013
Porsche Cayenne S 2013
Porsche Cayenne S 2013
Porsche Cayenne S 2013 Galerisi İçin  Fotoğrafa Tıklayın…

Porsche’ın yeni Cayenne S, SUV otomobili tanıtıldı. 2013 modeliyle ilginç özellikler sunan otomobilin teknik özellikleri, fiyatı ve dahası…

Porsche yeni Cayenne S Diesel otomobilini tanıttı. S serisi araç spor performans ve uzun menzil gözetilerek tasarlandı. 1960’ların Porsche yarış arabalarından esinlenen hatları da bünyesinde barındıran bu araç, dinamik arka çatıya sahip. Sport Utility Vehicle yani SUV sınıfındaki araç konfor, işlevsellik ve performansı bir arada sunmayı amaçlıyor.

4.2 litrelik V8 turbo dizel motoru 281 kW yani 382 beygir güç sağlıyor. 0’dan 100 kilometreye çıkış süresi 5.7 saniye olan aracın maksimum hızı 252 km/saat. Maksimum tork 850 NM, yakıt tüketimi ise 100 kilometrede 8.3 litre.

Porsche Cayenne S Diesel’in güç aktarımı 8 vitesli Tiptronic S şanzıman tarafından sağlanıyor. Porsche Traction Management (PTM) yani çekiş kontrolü sistemi farklı çekiş seviyeleri sunuyor.

Opsiyonel olarak sunulan Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus) iç aynaya entegre bir kamera kullanarak ışık kaynaklarını ölçüyor ve aracın çevresindeki aydınlatmayı otomatik olarak ayarlıyor. Standart olarak gelen LED gündüz aydınlatması ekstra güvenlik ve hızlı tepjki için hazırlanan araç, yolda görülebilirlik açısından güvenliğe katkıda bulunan teknolojik özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Porsche Cayenne S 48.000 ila 100.000 dolar arasında farklı fiyatlarla sunulan seçeneklere sahip. Bu fiyatların vergi öncesi yurtdışı fiyatlar olduğunu hatırlatmakta fayda var.