Asus Vivo Rt'nin teknik detayları ve çıkış tarihi.

ASUS Vivo Tab RT’nin Teknik Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı !

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

Asus Vivo Rt'nin teknik detayları ve çıkış tarihi.

Asus Vivo Rt’nin teknik detayları ve çıkış tarihi.

Nvidia Tegra 3 gücüyle ve Windows 8 RT işletim sistemiyle gelen yeni Asus Vivo Tab RT’nin detayları ortaya çıktı…

Asus’un yeni tableti hakkında detaylı bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Asus’un ARM işlemci kullanacak modeli, TF600T adıyla piyasaya sürülecek. ARM, mobil cihazlar için kullanılan işlemcilere verilen isim. Asus’un TF600 modelinde ki “T” harfi de Nvidia Tegra 3 işlemcinin karşılığı oluyor.

ARM tabanlı işlemciye sahip olması sebebiyle Asus’un yeni tableti, Windows RT işletim sistemiyle uyumlu olacak. Sızan bilgiler arasında kesin bir çıkış tarihi olmamasına karşın, Windows 8 işletim sisteminin çıkacağı 26 Ekim’den önce piyasaya sürülmeyecek.

Asus Vivo Tab RT’nin 10-inch ekranı 1366×768 çözünürlük sağlıyor. Transformer Infinity modelinde olduğu gibi Super IPS teknolojisi Vivo Tab RT’de mevcut. Bu sayede Vivo Tab, dış ortamda yansıma ya da parlama yapmadan rahatlıkla kullanılabiliyor.

Tablet, 2 GB RAM ve 32GB hafızaya sahip. 8 Megapiksellik arka kamerası LED Flash ile çekim yapabiliyor. Bunun yanı sıra 2 Megapiksellik bir ön kamerası da mevcut. NFC sensörü sayesinde diğer NFC destekli cihazlarla kolayca bağlantı sağlanabiliyor.

Asus Tabletlerin bir çoğunda bulunan Asus SonicMaster ses teknolojisi Vivo Tab RT’de de bulunuyor. 8.35mm kalınlığa sahip tabletin ağırlığı ise 520 gram. Batarya süresinin ise 15 saat olacağı tahmin ediliyor.

Asus tarafından resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen 599 Dolardan satılacağı söylendi. İsteğe bağlı takılabilecek klavye ise 199 Dolardan alıcı bulacak.