Anasayfa Haber Motorola RAZR i: 2GHz Intel İşlemcili Android Cep Telefonu!

Motorola RAZR i: 2GHz Intel İşlemcili Android Cep Telefonu!

Motorola RAZR i: 2GHz Intel İşlemci ile yeni cep telefonu
Motorola RAZR i: 2GHz Intel İşlemci ile yeni cep telefonu

Motorola RAZR i: 2GHz Intel İşlemci ile yeni cep telefonu
Motorola RAZR i: 2GHz Intel İşlemci ile yeni cep telefonu… Bütün fotoğrafları için görsele tıklayın…

Motorola ve Intel bombayı patlattı! Yeni Motorola RAZR i 2 GHz Intel işlemcisi, inanılmaz pil ömrü ve kasasıyla tanıtıldı…

Motorola ilk Intel işlemcili Android cep telefonu olan Motorola RAZR i modelini resmen tanıttı. 4.3 inç 720p HD Super AMOLED ekran, kasanın hemen kenarlarından başlayarak çok geniş bir alan tutuyor. Kasası ise çelik yeleklerde kullanılan Kevlar malzemesinden yapılmış, Kevlar hem hafif, hem de inanılmaz sağlam bir materyal.

Üstelik Motorola RAZR i’nin pil ömrü internet bağlantısı, video izleme, telefonla konuşma gibi aktif ve karışık kullanımla bile 20 saat olacak. 2000 mAh batarya sayesinde mümkün olan bu uzun pil ömrü, genellikle 8-10 saatte biten akıllı cep telefonu bataryalarının ortalama iki katı uzunlukta kullanım sunacak. Motorola Mobility’den tasarım kıdemli başkan yardımcısı Jim Wicks “Bir cep telefonu günün yarısına kadar kullanılabiliyorsa yarım bir cep telefonudur” dedi ve rakiplerine göre batarya avantajını vurguladı.

Esas vurucu nokta olan işlemciye gelirsek, Intel’in 32 nanometre üretim teknolojisi kullandığı 2GHz’lik Atom işlemci HyperThreading teknolojisine sahip. Intel, x86 üzerinde Android için uzun süre çalıştıklarını, Java ve HTML performansını yükselttiklerini belirtiyor.

Peki başka neler var? Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi, Motorla’nın kendi arayüzüne sahip. Ancak Motorola burada ROM yüklemeyi sevenleri memnun ederek telefonu Root edilebilir tutacak. Yani özelleştirmeyi sevenler RAZR i’yi oldukça değiştirebilecekler.

Kamerasına bakıldığında çok hızlı çekim vadettiğini görüyoruz. Bir saniyenin altında başlayan kamera, saniyede 10 kare çekebiliyor. Motorola ve Intel bu telefonun kamerasının sıradan DSLR kameralardan daha hızlı olduğunu belirtiyor.

NFC teknolojisini de destekleyen Motorola RAZR i, Technopat olarak bizi yeni iPhone 5’ten daha çok heyecanlandıran bir model oldu. Intel işlemcinin gerçek performansını ölçmek için sabırsızlansak da Avrupa’daki satışı Ekim ayında başlayacak. Türkiye için henüz bir açıklama yapılmış değil.