Windows 8 RTM Enterprise

Windows 8 ve Internet Explorer 10’da Adobe Flash Güncellemesi

In Haber by Ali Güngör2 Comments

Windows 8 RTM EnterpriseMicrosoft, Windows 8 işletim sisteminde bulundan Internet Explorer 10 tarayıcısını saldırılardan korumak için basit ama etkili bir güncelleme yaptı: Flash güncellemesi!

PC kullanıcılarının standart olarak kullandığı Flash Player’ın içerdiği güvenlik açıkları bitmek bilmiyor. Sonsuz bir güncelleme süreci ortaya çıkartılan güvenlik risklerini gideriyor. Microsoft da Windows 8 daha çıkmadan, Internet Explorer 10’un içerisindeki Flash oynatıcıyı güncelleyerek güvenli hale getirdi. Internet Explorer 10’da da tıpkı Chrome’da olduğu gibi dahili bir Flash Player bulunuyor. Chrome gizli güncellemeler yaparak sorunları aşıyor, Microsoft da aynı sorunu açmak için IE10 içerisindeki Flash’ı Windows Update ile güncellenebilir kılacak. Bu sayede kullanıcılar ayrıca Flash güncellemesine gerek kalmadan güvenle sörf yapabilecekler.

Adobe da boş durmuyor, Flash Player’ın 8 farklı güvenlik açığını gideren firma yeni güncellemelerle tarayıcıya entegre olmayan sürümleri güncelliyor. Sonuçta siz de sisteminizin sağlam ve güvenli olmasını istiyorsanız kullandığınız yazılımları sık sık güncellemelisiniz.