Intel Clover Trail teknolojisi ile yeni nesil tabletlere yön verecek.

Intel’in Windows 8 Tabanlı Clover Trail İşlemcisinin Detayları

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

Intel Clover Trail teknolojisi ile yeni nesil tabletlere yön verecek.

Intel Clover Trail teknolojisi ile yeni nesil tabletlere yön verecek.

Intel’in Atom Z2760 işlemcisinin nam-ı değer Clover Trail’in detayları basın konferansında açıklandı.

Intel firması San Francisco’da yaptığı basın konferansı sırasında Atom işlemcisinin detaylarını paylaştı. Çift çekirdekli Clover Trail, Windows 8 işletim sistemi bulunan cihazlarda başarıyla çalışıyor. Hatta denilebilir ki Clover Trail, Windows 8 işletim sistemi için özellikle tasarlanmış.

Çip, tabletlerde 10 saate kadar takılmadan HD video gösterimi yapabiliyor. Ayrıca Intel’in kendi ürünü olan Platform Trust Teknolojisi ile  kullanıcısına güven veriyor.

Basın konferansına yansıyan açıklamalarda, Intel Atom çip kullanan tablet ve tablet benzeri cihazlar yüksek kalite ve hız gösteriyor. Intel Burst ve Intel Hyper-threading teknolojisi ile Intel’in mühendislerinin başarısı ortaya çıkıyor. Intel Hyper-Threding sayesinde çift çekirdekli olan işlemci sanal ortamda 4 çekirdek hızında işlem yapabiliyor.  Kullanıcılar takip ettikleri ve beğendikleri uygulamaları hızlı bir şekilde açabiliyorlar.

Clover Trail, 8.5mm inceliğinde 680 gram ağırlığında. HP, Dell, Asus, Acer, Lenovo ve ZTE gibi firmalar Intel’in Clover Trail atom işlemcisini kullanacak tabletleri piyasaya sokma hazırlığı içerisindeler.

http://youtu.be/uYLZ5D7NLhY