Old School Role-Playing Game Geliyor!

In Oyun by Deniz KocatürkLeave a Comment

Ödüllü RPG oyun tasarımcıları ve oyun endüstrisinin saygın iki insanı Brenda Brathwaite ve Tom Hall, Kickstart’taki yeni Old School RPG oyununu duyurdu.

Klasik first person bakış açısıyla oynanacağı belirtilen oyun, DRM’siz olarak oyunculara sunulacak. Wizardry’nin tasarımında yer alan Brenda Brathwaite’in yanı sıra, Commander Keen, Anacrhonox ve Doom’un tasarımında yer almış Tom Hall’da yeni oyunda kolları sıvayarak Loot Drop adlı firma ile işe başladılar. Şuan Kickstart’ta 1.000.000$ hedef olarak gösterilen barajın 150.000$’lık kısmını yakalamış bulunuyorlar. Hall ve Brathwaite’in belirttiğine göre birden fazla ırk ve uzmanlık alanı seçilebilecek ve 4 kişilik bir grup oluşturularak esrarengiz ve muhteşem bir dünyaya adım atılacak. Karakterinizin gidişatına göre düzenlenecek bir skill ağacı da oyunda yer alacak. Tecrübe ednip seviye atlama olayı yine geliştirilen bu oyunda bulunacak. Ayrıca, çevrenizdeki NPC karakterleri yanınızda çalışması için ya da rehberlik etmesi için kiralayabileceksiniz. Kültleşmiş karakter detaylarını da belirleyebileceğiz. Örneğin, yaş, rütbe, mizaç gibi…

Oyun içerisinde bulunacağımız dünya hakkında da bilgi veriliyor. Karşınıza neyin çıkacağını bilmeden, keşfedilmeyi bekleyen çok detaylı bir dünya oyuncuları bekliyor olacak. Yağma sisteminin yer alacağı oyunda, kaleleri, mağaraları ve zindanları yeteneklerinizi kullanarak yağmalayabileceksiniz. Hayatlarına macera katmayı bekleyen 5 NPC yoldaş yolculuklarınız sırasında karşınıza çıkacak. Yüzlerce görevle, karakterinizin tecrübesine tecrübe katabilirsiniz. Oyundaki ilginç bir sistem hakkında şöyle söz ediliyor; “Bir oyunun sonu, başka başlangıçları etkiler. Karakterinizi bir dünyadan, diğerine aktarabilirsiniz.” Sıra tabanlı dövüş sisteminin yer alması ise belirtilen başka bir özellik. Oyun içindeki NPC’ler görevleri ile birlikte oyunda bulunacaklar. Permadeath adlı bir mod seçilebilecek ve bu modda kayıt sistemi yer almayacak. Eski günlerdeki gibi kağıt ve kalemle ciddi bir şekilde karakterin yaratılmasının avantaj olacağı belirtiliyor.

Bu oyun, bunlarla birlikte böyle bir oyuna zaten açlığı olan Old School RPG hayranları için ilaç gibi gelecek. Öyle umuyoruz ki, Loot Drop ekibi işlerinde başarılı olsun da oyun dünyasına güzel bir Old School RPG oyunu daha kazandırsınlar, ki bundan şüphemiz yok.

Old School Role Playing Game’in Kickstart sayfasına ulaşmak için tıklayınız.