Jeff Bezos, verdiği demeçte cihazlarından kar etmediklerini açıkladı.

Amazon, Tablet Cihazlarından Kar Edemedi

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

Jeff Bezos, verdiği demeçte cihazlarından kar etmediklerini açıkladı.

Jeff Bezos, verdiği demeçte cihazlarından kar etmediklerini açıkladı.

Dünya’nın en büyük alşveriş sitelerinden biri olan Amazon.com çıkardığı Kindle Fire HD ve Paperwhite E-Readerları, piyasada istedikleri etkiyi yaratamadı.

Amazon sitesinin kullanıcılarına kitap okumak ve dökümanları incelemek amacıyla sundukları Kindle Fire HD ve Paperwhite istenilen market payını elde edemedi.

İngiltere, Almanya ve Fransa gibi ülkelerde piyasaya sürülen Paperwhite, Barnes & Noble’ın Glowlight, Kobo’nun Glo E-Readerlarıyla rekabet etmek için sunulmuştu. Hemen hemen aynı özelliklere sahip olan cihazlar, yaydıkları göz yormayan ışık ile kullanıcının e-kitap okumasını kolaylaştırıyorlar.

Amazon sitesinin CEOsu Jeff BezosCihazları bize geliş fiyatıyla sattık. Bu da anca maliyetlerini çıkarmamıza olanak tanıdı ” açıklamasında bulundu. Firma Paperwhite ve Kindle Fire’dan kazanç sağlamak için üyelik sistemine geçmeyi düşünüyor.

Bu sisteme göre cihaz kullanıcısı belirli bir ücret karşılığında üye olduğu Kindle Kütüphanesi’nden her ay bir kitap indirebilme imkanına sahip olacak. Kütüphane içerisinde JK Rowling, Stephen King gibi önemli yazarların kitapları da bulunacak. Ayrıca diğer yazarlarda kendi çalışmalarını sisteme aktarabilecekler.