Anasayfa Oyun CD Projekt RED, REDKit Araç Setini Ortaya Çıkardı ve Yeni Oyun, Cyberpunk...

CD Projekt RED, REDKit Araç Setini Ortaya Çıkardı ve Yeni Oyun, Cyberpunk 2077 Duyuruldu!

CD Projekt RED, REDKit adındaki yeni bir mod araç setinin kapalı betasını duyurdu.

REDKit sayesinde, oyuncular kendi RPG dünyalarını yaratabilecekler. REDengine’i kullanan REDKit Araç Seti, oyuncuların kendi RPG dünyalarını oluşturmalarının yanı sıra, Witcher 2 modlarını sunuyor. REDKit’in oyunculara, araçlar arasında geliştirilmiş peyzaj tasarım araçları, 24 saatlik gece ve gündüz döngüsü simülasyonları ve The Witcher 2’de kullanılan hazır birçok varlığı sunuyor. REDKit geliştiricilerinden Paweł Panasiuk araç hakkında, “REDKit, RPG öğeler yaratılmasında yeni bir yaklaşımdır. Başka hiçbir araç, oyuncunun istediklerini bu kadar kolay bir şekilde yapamıyor,” diye konuştu. REDKit şuanda 100 mod ekibinin de içersinde bulunduğu kapalı beta sürecinde. REDKit Araç Seti, tüm oyunculara 2013’ün ilk yarısında ücretsiz olarak sunulacak. Witcher 2’ye sahip olan oyuncular, REDKit’e erişim sağlayabilecekler.

CD Projekt, bu araç setinin duyurulmasının yanında yeni bir oyunu da duyurdu. Firma, sci-fi RPG, Cyberpunk 2077’yi adlı bir oyunun çıkış yapacağını duyurdu. Oyunun Night City adında bir ortamda geçeceği ve hafife alınacak bir RPG olmayacağı belirtildi. Bilgilere göre, Cyberpunk 2077, kalem ve kağıt RPG uyarlaması Cyberpunk 2020’nin uyarlaması olacak. Oyunun henüz çıkış tarihi hakkında bilgi verilmedi.

Amiga 500 ve Atari'yle oyunlara ilgisi artan Deniz, eve bilgisayarın gelmesiyle birlikte hem oyunlara, hem de bilgisayarın kendisine daha çok vakit ayırmaya başladı. Aradan yıllar geçti ve bu ilgi sayesinde kendisini yazı yazmaya verdi ve basın kanadına geçti.