AMD Never Settle Paketi ile yazılım olarak ön plana çıkarken oyunseverlere ücretsiz oyun dağıtıyor.

AMD Ekran Kartı Alana Oyun Dağıtıyor

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

AMD Never Settle Paketi ile yazılım olarak ön plana çıkarken oyunseverlere ücretsiz oyun dağıtıyor.

AMD Never Settle Paketi ile yazılım olarak ön plana çıkarken oyunseverlere ücretsiz oyun dağıtıyor.

AMD, satışları yükseltmek amacıyla ekran kartı alan müşterilerine en yeni oyunlardan seçmele bir paket sunuyor.

AMD, Nvidia ile başı çektiği ekran kartı pazarında oldukça geri kalmıştı. Sürekli donanımsal olarak atak yapan firmanın başarısızlığı, 3. çeyreğin sonunda açıklanan finansal rakamlarla anlaşılıyor. Yazılım alanında ekran kartlarına %15 daha fazla performans sağlayan Never Settle paketi ile Catalyst 12.11’i duyurdu.

AMD’nin bu finansal açığı kapatması için pazarda atak yapması bekleniyordu. Never Settle ile pazar payını artırmaya çalışan AMD bu paket ile ekran kartı alan kullanıcılarına en yeni oyunları da ücretsiz olarak ya da indirimli olarak sunuyor. Firmanın bu açığı kapatamassa 1,700 işçisinin işine son vereceği söylendi. Daha önce Nisan ayı içerisinde AMD, 7700 ve 7900 ekran kartlarının fiyatlarını düşürmüştü.

AMD 7900 Ekran kartı serisi alanlar Far Cry 3, Hitman: Absolution ve Sleeping Dogs gibi oyunlara ücretsiz olarak sahip olurken, Medal of Honor: Warfighter’da %20 indirim kazanacaklar.

AMD Radeon HD 7800 ya da Radeon HD 7770 GHz Edition satın alındığında Far Cry 3 bedava verilirken, Medal of Honor: Warfighter %20 indirimli geliyor. 2 tane AMD Radeon HD 7850 (399 Dolar) ya da 2 tane Radeon HD 7770 GHz Edition (239 Dolar) ya da 2 tane Radeon HD 7870 GHz Edition ekran kartı (499 Dolar) alırsanız Far Cry 3 ve Hitman: Absolution bedavaya geliyor. Ayrıca Medal of Honor: Warfighter’a %20 indirim sağlanıyor.

Yakın zamanda çıkan bu oyunların fiyatları 60 Dolar ila 170 Dolar arasında değişiyor. Bu da sunulan paketi oyunseverler için ilgi çekici kılıyor. Zaten Catalyst 12.11 yazılımı Battlefield 3, Medal of Honor: Warfighter, Sleeping Dogs ve Dirt: Showdown gibi oyunlarda daha iyi performans gösteriyor. Never Settle Paketi, 26 Ekim’de piyasaya sunulacak.