Anasayfa Haber KVK’dan Öğrencilere İstihdam Fırsatı

KVK’dan Öğrencilere İstihdam Fırsatı

KVK, Mesleki Eğitim İşbirliği Projesi kapsamında, ‘İşimiz Teknoloji, Kaynağımız İnsan’ ilkesiyle Kartal Atalar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde ‘KVK Mobil Sistemler Atölyesi’ açtı.

Açılışta konuşan KVK Genel Müdürü Özcan Ermiş, “Dünyanın teknoloji alanında önemli markalarını Türk tüketicilerle buluşturuyoruz. Ancak işimizin bir de satış sonrası verilen teknik hizmet tarafı var. Kullanıcıların memnuniyeti için buradaki kaliteyi en üst düzeyde tutmak istiyoruz. Bu nedenle teknik servis hizmetini geliştirmek amacıyla bu projeyi başlattık. Gençleri çekirdekten yetiştirerek, onlara mezuniyetleri sonrasında KVK’nın kapılarını açmak istiyoruz” dedi.

Mobil iletişim ürünleri satış ve satış sonrası hizmet sektöründe Türkiye’nin lider firması KVK, teknik hizmet alanında nitelikli insan gücünü sektöre kazandırmak amacıyla yaptığı çalışmalara hız verdi. İstanbul’daki Kartal Atalar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde ‘KVK Mobil Sistemler Atölyesi’ni hizmete sokan KVK, uzman öğretmenlerle mobil cihazlar ve teknik servisle ilgili bilgileri elektronik bölümü öğrencilerine aktaracak. Atölyede öğrencilere yeni teknolojilerin verimi ve etkin kullanılması becerisinin kazandırılması için uygulamalı eğitim verilecek. Öğrenciler mezuniyet sonrasında KVK’da çalışma imkanı da bulacak.

Kartal Atalar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde ‘KVK Mobil Sistemler Atölyesi’nin açılış töreni, dün KVK Genel Müdürü Özcan Ermiş, KVK Teknik Servis Genel Müdürü Hakan Şentürk, Okul Müdürü Alaaddin Yatmaz ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Törende konuşan, KVK Genel Müdürü Özcan Ermiş, dünyaca ünlü teknoloji markalarını tüketicilerle buluşturduklarını belirterek şunları söyledi: “KVK olarak Türkiye’de yaygın teknik hizmet veren tek kuruluşuz. Milyonlarca teknoloji ürünü kullanıcısının bulunduğu Türkiye’de teknik hizmet alanında yetişmiş insan gücünü sağlamak amacıyla KVK Mesleki Eğitim İşbirliği Projesi’ni başlattık. Bu kapsamda, Kartal Atalar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde ‘KVK Mobil Sistemler Atölyesi’ni açtık. Bu yolla, gençleri çekirdekten yetiştirerek, hem nitelikli insan gücünü artırmak hem de gençlerimize KVK’nın kapılarını aralamak istiyoruz.”

Öğrenciler KVK’da staj yapacak

Proje kapsamında sınıfın düzeninden, bilgisayarlara, makinelere kadar gerekli olan tüm ekipmanı sağladıklarını belirten Özcan Ermiş, öğrencilerin dersi yazılı metinlerden de takip edebilmesi için de telefon tamiriyle ilgili kitap bastırdıklarını da ifade etti. Ermiş, bu atölyeden yetişecek öğrencilerin kendileri için büyük önem arz ettiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Öğrenciler burada düzenlediğimiz sınıfta teknik servis anlamında bütün bilgileri alacak. Uluslararası standartlara uygun niteliklere sahip olacaklar. Ayrıca burada okumaya devam ederken bizim teknik şubelerimizde de staj yapma imkanı bulacaklar. Başarılı olan ve bizimle çalışmak isteyen arkadaşlarımıza da KVK’nın kapıları her zaman açık olacak.”

Yeni hedef üniversitelerde laboratuvar kurmak

Dersin müfredata girmesi ve uygulamalı eğitim olarak verilmesinin KVK’yı gururlandırdığını söyleyen Özcan Ermiş,  “Bu bizim sosyal sorumluluk çalışmalarımız dahilinde başlattığımız bir proje. Kartal Atalar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ndeki uygulamamızı ilerlettikten sonra başka okullarda da benzer atölyeleri kurmayı planlıyoruz. Hatta liseden sonra teknik eğitim veren üniversitelerde de laboratuvarlar oluşturmak istiyoruz” dedi.

Video Reklam: