Life with Playstation sayesinde tıp konusunda bir çok çalışmaya yardımcı olunmuştu.

Sony, PS3’e Özgün Life With PlayStation Uygulamasını Kapatıyor

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

Life with Playstation sayesinde tıp konusunda bir çok çalışmaya yardımcı olunmuştu.

Life with Playstation sayesinde tıp konusunda bir çok çalışmaya yardımcı olunmuştu.

PlayStation 3 kullanıcılarına sunulan Life With PlayStation uygulaması bu ay sonunda gelen güncelleme paketi ile kaldırılıyor.

Sony firması ve Stanford Üniversitesinin ortaklaşa çalışması olan Life With PlayStation bu ay sonunda oyun konsolundan kalkıyor. [email protected] projesini tanıtan uygulama sağlık konusunda çalışan araştırmacıları ortak bir noktada buluşturuyordu.

[email protected] ile Alzheimer, Kanser gibi hastalıklar üzerinde yapılan araştırmaların duyurulması amaçlanıyor. Ayrıca ilaç kullanımı ve dağıtımı hakkında da araştırmalara öncü olmuştu. Yani [email protected] sağlık konusunda sanal ortamda PS3 kullanıcılarının GPUlarını kullanarak oluşan dev bir bilgisayar. Benzer bir çalışmayı uzaydan gelen sesleri araştırma konusunda [email protected] projesi sürdürüyor.

Stanford’un [email protected] Araştırma Şefi Vijay PandePS3 bir oyun sistemi olmasına karşın bizlere yeni bir kapı açtı. Yeni metodlar ve işlemciler sayesinde GPU kullanımını artırdık ” dedi.

PlayStation’ın Avrupa resmi blogunda yapılan açıklamaya göre 23 Ekim’den sonra uygulamaya yapılan üyelikler durdurulacak. Önümüzde ki kasım ayı içerisinde de bu uygulama kapatılacak. Sony kapatılma kararının neden alındığına dair bir bilgi vermedi.

Bu süreç içerisinde 15 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan projede, 100 milyon saat işlem yapıldı.