Anasayfa Oyun Rockstar Onayladı: Grand Theft Auto V, 2013 İlkbaharında Piyasada!

Rockstar Onayladı: Grand Theft Auto V, 2013 İlkbaharında Piyasada!

2011 sonlarına doğru duyurulmasınından ardından yayınlanan fragmanı ile dünyadaki haber gündemini değiştiren Grand Theft Auto V, büyük bir sessizliğin ardından geçtiğimiz yaz aylarında karşımıza çıkan ekran görüntüleri ile oyuncuları heyecanlandırmayı başarmıştı. Uzun zamandır süren çıkış tarihi ile ilgili dedikodular, sızan görüntüler ve söylentilerden sonra, Rockstar’ın şu an yaptığı resmi açıklama ile oyunun İlkbahar 2013’de çıkacağı kesinleşti.

Rockstar Games tarafından yapılan açıklamaya göre, oyun ilkbahar 2013 de PS3 ve Xbox 360 platformlarına çıkacak. PC sürümü adına şu an kesin bir gelişme yok, çıkıp çıkmayacağı ise belli değil.

Rockstar Games’ten Sam Houser, oyunun ön sipariş tarihi olarak 5 Kasım 2012‘i işaret etti.

Editör’ün Notu: Yedi yaşımdan beri büyük bir Grand Theft Auto bağımlısı olarak, Rockstar’ın çalışma prensiplerini bilmem ve takip etmemle beraber, oyunun Nisan ve ya Mayıs ayında konsollara, Kasım ve ya Aralık ayında ise PC platformuna çıkış yapmasını bekliyorum. Diğer serilerin yapım aşaması yaklaşık üç sene sürerken, daha büyük bir şekilde odaklanılan GTAV’in yapım aşaması beş sene sürmesi bize Rockstar’ın her zaman ki gibi kalitenin sınırlarını zorladığını işaret ediyor. Sam Houser’ın daha önceki açıklamasına göre Rockstar tarihinin en büyük, en geniş haritalı ve GTA IV’e oranla 10 kat daha fazla senaryo içerikli oyun olacağı belirtilmişti…

Alttaki sanatsal görseldeki detaya takılmak gerekirse; Apple’ın iPhone’ı, iFruit olarak bizi bekliyor…