Siparişlere yetişemeyen Microsoft, geçtiğimiz günlerde yapılan Build Konferansında katılımcılara bin adet Surface Tablet hediye ettiği öğrenildi.

Microsoft Surface Kapış Kapış Satılıyor

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

Microsoft’un tableti Surface’in stokları erimeye başladı.

Microsoft tarafından, Windows 8 işletim sistemi ile birlikte piyasaya sunulan Microsoft Surface kullanıcılar tarafından kapış kapış alınıyor. 26 Ekim’e kadar ön siparişi bulunan cihazın bir çok bölgede ki stokları erimişti. Windows RT işletim sistemi kullanan tabletin 499 Dolarlık modelinin, piyasaya sürüldükten sonra bir çok mağazada ve online dükkanda bittiği öğrenildi.

Touch Cover özelliği bulunmayan ucuz modelin online store başta olmak üzere bir çok bölgede satışının durdurulduğu açıklandı. Ürünün dağtımının yapılacağı güne yakın Microsoft, satışları bir süreliğine durdurmuştu. Touch Cover özelliği bulunan diğer iki model ile birlikte tekrar satışa koyulan 499 Dolarlık model, kullanıcılar tarafından kapış kapış satın alındı.

Windows 8’in mobil tabletler için versiyonu olan Windows RT, ARM işlemcilerde çalışıyor. Yani Windows 7 yüklü bir çok mobil cihazlarda çalışması pek mümkün değil. Geçtiğimiz hafta yapılan basın konferansı sırasında katılımcılara, Microsoft tarafından 32 GBlık modelden bin adet dağıtıldığı da gelen haberler arasında. Firma siparişleri yetiştiremezken konuklarına bin adet Surface Tablet dağıtması şaşkınlıkla karşılandı.