Anonymous, 5 Kasım saldırılarına tüm hızıyla devam ediyor.

Anonymous’un 5 Kasım Saldırıları Başladı

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

Dünyaca ünlü Hacktivist grup Anonymous, PayPal ve Symantec gibi sitelerin ardından saldırılarına devam ediyor.

Guy Fawkes Günü olarak kutlanılan 5 Kasım, Anonymous grubu için oldukça fazla şey ifade ediyor. Alan Moore’un V for Vendetta adlı çizgi romanı 5 Kasım’ın anlam ve önemini geniş kitlelere duyurmayı başarmıştı. Anonymous adlı hacktivist grubun simgesinin, bu çizgi romanda ve daha öncesinde Guy Fawkes için kullanılan maske olması, onlar için 5 Kasım’ı oldukça önemli kılıyor.

Hacker grubu 5 Kasım için saldırılarının olacağını duyurmuştu. Bugün internet üzerinden artan haberlere göre sözlerinde durdular. Paypal, Symantec, Avustralya Hükümet siteleri ve daha bir çoğu Anoymous’un hedefi oldu.

20 Ekim’de yaptıkları gözetleme karşıtı protestolarından sonra hedefleri, gözetleme sistemleri üzerinde çalışan firmaların olacağı açıklandı. Bu firmaların başında Trapwire ve INDECT geliyor. Bu firmaların gerçekleştirdiği gözetleme sistemlerinin, insan haklarına uymadığı ve insanların özel yaşamlarının ihlal edildiği iddia ediliyor.

Anonymous’un gün içerisinde yaptığı saldırıların sadece başlangıç olduğu, dünyanın bir çok noktasına irili ufaklı siber-saldırılara devam ettikleri belirtildi. Gelişmelerin çoğu Anonymous’un üyeliklerinin bulunduğu sosyal medya sitelerinden duyuruluyor. Twitter, Facebook, YouTube ve Pastebin siteleri Anonymous kullanıcılarının 5 Kasım hareketlerinin paylaşıldığı alanlar oldu.

Hacktivist grup saldırılarına Ascension Australia, NBC.com, Lady Gaga’nın fan sitesi, Saturday Night Live’ın Web Sitesi, Avustralyalı demir ve madencilik şirketi Arcelor Mittal’ın Web Sitesi, Giftnow, Greek City Web Sitesi, Ghana Consulate Web Sitesi üzerinden devam edecekler. Gün içerisinde dikkati çeken bir konu ise Anonymous’un, Avustralya ayağının yoğun olarak çalışması oldu.

Anonymous'un Avustralya ayağı, hükümete bağlı internet sitesine yaptıkları saldırıyı böyle duyurdu.

Anonymous’un Avustralya ayağı, hükümete bağlı internet sitesine yaptıkları saldırıyı böyle duyurdu.

İnternette ki gelişmeler oldukça hızla ilerlerken fiziksel protestolarında olacağı açıklandı. Pastebin üzerinden açıklanan etkinlikte, Londra, Parlemento Evleri’ne olan yürüşün, saat 20.00’de gerçekleştirileceği ve gelen herkesin Guy Fawkes maskesi takması gerektiği duyuruldu.