NVIDIA, Linux Oyuncuları için Büyük Performans Artışı Sunuyor

In Haber by Deniz KocatürkLeave a Comment

Linux için Optimize Edilen Yeni GeForce Sürücüleri Çerçeve Hızlarını İki Katına Çıkarıyor ve Oyun Yükleme Sürelerini Azaltıyor

NVIDIA bugün, Linux işletim sisteminde oyun oynayanlar için performansı iki katına çıkaran(1) ve oyun yükleme sürelerini büyük ölçüde azaltan en son NVIDIA® GeForce® sürücülerini duyurdu – R310.

NVIDIA, Valve ve diğer oyun geliştiricileri tarafında bir yılı aşkın bir sürede geliştirilen yeni GeForce R310 sürücüler, GeForce müşterilerine mümkün olan en iyi Linux tabanlı PC oyun deneyimini sunmak ve dünyanın en büyük açık kaynak işletim sisteminin muhteşem potansiyelini göstermek amacıyla tasarlandı.

www.geforce.com adresinden yüklenebilen yeni R310 sürücüler ayrıca bugünden itibaren oyunculara yasal olarak açılan, Valve’ın olay yaratan popüler Steam oyun platform Steam for Linux ile tam olarak test edildi.

Valve pazarlama başkan yardımcısı Doug Lombardi, “NVIDIA bu yeni sürümle Linux altında genel oyun performansını artırmayı başardı” dedi. “NVIDIA, Linux oyuncuları için benzersiz bir çözüm sunmak üzere bizimle ve diğer stüdyolarla R310 sürücüleri geliştirmekle kesinlikle lider konumuna geçmiştir.”

R310 sürücüler, devrim niteliğindeki performans ve oyun teknolojisi özelliklerini inanılmaz bir güç verimli tasarım ile bir araya getirerek masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda oyun deneyimini yeniden tanımlayan en yeni GeForce GTX 600 serisi GPU’ları desteklemektedir. 8800 GT ve yukarısı dahil olmak üzere önceki nesil GeForce GPU’ları olan oyuncuların bu yeni sürücüleri de  yüklemeleri önerilmektedir.

Linux için geliştirilmekte olan güncel bir oyun ve uygulama listesi için Marlamin sitesini ziyaret edin.

GeForce GTX GPU’ların oyunların Linux üzerinde oynanış şeklini nasıl değiştirdiği ile ilgili daha fazla bilgi için www.geforce.com adresini ziyaret edin. Daha fazla NVIDIA haberleri, şirket ve ürün bilgileri, videolar/görüntüler ve diğer bilgiler için NVIDIA haber odasını ziyaret edin.

NVIDIA Flickr sayfasında tüm GeForce ürün fotoğraflarını bulabilirsiniz.