Twitter için bir dizi yenilik yapıldı.

Twitter’a Gelen Yenilikler

In Haber, Mobil by Özay ŞenLeave a Comment

Twitter için bir dizi yenilik yapıldı.

Twitter için bir dizi yenilik yapıldı.

Twitter için bir dizi yenilik sunuldu. İşte bu yeniliklerin detayları:

Sosyal medya takipçileri için önemli bir yer olan Twitter için bir dizi yenilik perşembe günü sunuldu. Twitter’ın yenilikleri Facebook’un bir kaç ay önce getirdiği özellikleri oldukça andırıyor.

İlki ve en dikkat çekeni, Twitter içerisinde kelime ile resim ya da video aratabilme özelliği. Bu daha önce Facebook’a getirilmiş bir yenilikti. Hatta Zuckerberg’in kendi arama motorunu oluşturduğu yönünde söylentilere sebebiyet vermişti. Kullanıcı belirli kelimeleri kullanarak Twitter içerisinde arama yapabiliyor.

Twitter içi arama yaptıktan sonra en popüler fotoğraf, video ve tweetlar başlıklar halinde kullanıcıya sunuluyor. Böylece Twitter içerisinde gündemi takip etmek daha kolay oluyor.

iOS ve Android kullanıcıları günlük akış içerisinde paylaşılan fotoğrafları ufak boyutlarıyla görüyorlardı. Fotoğrafı incelemek için üzerine tıklanması gerekiyordu. Mobil cihazlar için hazırlanmış bu özellik artık daha kolay bir şekilde işliyor. Kullanıcılar paylaşılan fotoğrafları tam boyutlarıyla ekranlarında görebiliyor.

İnternet tarayıcılarında olan ancak mobil cihazlarda bulunmayan kart özelliği de bu yenilik paketi ile gelmiş bulunuyor. Ayrıca mobil kullanıcılar gündem maddelerini daha düzenli bir şekilde görebilecek.

Son olarak tweetlerin e-mail olarak gönderilmesi için bir düzenleme yapıldı. Ufak bir yenilik olmasına karşılık kullanıcıların beklediği bir özellikti. 140 karakter ile paylaşımların yapıldığı sosyal medya ağı Twitter, bu ufak yenilikleri ile kullanıcılarına, kendileri hakkında daha fazla bilgi anlatma imkanı tanıyor.