iTunes 11 yenilenmiş arayüz ile rahat bir kullanılabilirlik sunuyor.

iTunes 11 Çıktı!

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

 

Bir aylık gecikmenin ardından iTunes’un yeni sürümü kullanıcıyla buluştu.

Apple tarafından piyasaya sürülmesi beklenen yeni iTunes 11, bir aylık gecikmenin ardından çıktı. Apple tarafından “Daha düzgün yapabilmek için biraz daha zamana ihtiyacımız var” sözleriyle ertelenen iTunes 11 bugün itibariyle kullanılabilir durumda.

Yeni sürümünen önemli özelliği iPad Mini gibi yeni cihazlara göre programlanması. Piyasada bulunan bir çok e-reader cihazını aratmayacak şekilde tasarlanan iPad Mini, yeni iTunes tasarımı ile oldukça uyumlu çalışıyor.

iTunes 11 yenilenmiş arayüz ile rahat bir kullanılabilirlik sunuyor.

iTunes 11 yenilenmiş arayüz ile rahat bir kullanılabilirlik sunuyor.

iCloud teknolojisi ile bulut-tabanlı olarak desteklenen iTunes 11’in ara yüzünde de bir çok değişiklik var. Kullanıcıların listeleri albüm kapaklarını ön plana çıkaracak şekilde sıralanıyor. Ayrıca yenilenmiş mini oynatıcı sayesinde, tam ekran moduna geçmeden şarkı araması yapılabiliyor.

Apple yenilenmiş iTunes platformu ile uzun bir süre idare etmeyi amaçlıyor. Eylül ayından beri tek-tıklama alışveriş özelliği sayesinde 435 Milyon kullanıcı oluşturuldu. iTunes içerisinde şu anda 26 Milyon şarkı bulunuyor. Geçtiğimiz 9 yıl içerisinde kullanıcılar bu katalog içerisinden 20 Milyar kere parça satın aldı.

İndirin: iTunes 11