Apple Maps'in kırmızı raptiye ile gösterdiği Mildura kentinin yerinin mor raptiye ile gösterilen yeri işaret etmesi gerekiyor. Bu sebepten ötürü araç sahipleri kendilerini ulusal parkın ortasında buldu.

Avustralya Polisi Uyardı: Apple Maps Kullanmayın!

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

Apple Maps'in kırmızı raptiye ile gösterdiği Mildura kentinin yerinin mor raptiye ile gösterilen yeri işaret etmesi gerekiyor. Bu sebepten ötürü araç sahipleri kendilerini ulusal parkın ortasında buldu.

Apple Maps’in kırmızı raptiye ile gösterdiği Mildura kentinin yerinin mor raptiye ile gösterilen yeri işaret etmesi gerekiyor. Bu sebepten ötürü araç sahipleri kendilerini ulusal parkın ortasında buldu.

Avustralya Polisi, halkı Apple Maps kullanmamaları konusunda uyardı. İşte haberin detayları:

Avustralya, Victoria Eyaletine bağlı Mildura kentinin yerel polisi, araç sahiplerinin yolculukları sırasında Apple Maps kullanmamaları konusunda uyarıda bulundu. Apple Maps, polis tarafından potansiyel olarak hayati tehlike arz ediyor olarak nitelendirildi.

Uyarı birçok araç sahibinin Murray-Sunset Ulusal Parkı’nda kaybolmasının ardından geldi. Nüfusu 30.000 olan Mildura kentine gelmek isteyen yolcular, Apple Maps üzerinden harita bilgisi aldıktan sonra kendilerini ıssız ulusal parkın ortasında buldu.

Mildura Polisi “Birçok motorsiklet tutkunu 24 saat boyunca aç ve susuz olarak park içerisinde kayboldu. Yerel polisten yardım isteyen kişilerin telefon bağlantısına ulaşmak için uzun ve tehlikeli mesafeleri aştığı belirlendi” açıklamasında bulundu.

Murray-Sunset Ulusal Parkı, Avustralya'daki en büyük ikinci ulusal park olarak nitelendiriliyor.

Murray-Sunset Ulusal Parkı, Avustralya’daki en büyük ikinci ulusal park olarak nitelendiriliyor.

Polis, Apple ile irtibata geçerek sorunun düzeltimesini istedi. Apple tarafından Mildura Polisi’ne yönelik bir cevap olmasa da “Apple Maps üzerindeki düzenlemelerimiz devam ediyor” açıklaması geldi. Polis yolcuların daha doğru harita bilgisi veren Google Maps gibi programları kullanmasını önerdi.

Eylül ayında piyasaya sunulan iOS 6 tam bir fiyaskoyla sonuçlanmıştı. İşletim sisteminin etkileri halen hissediliyor. Tim Cook yaşananlardan dolayı kullanıcılarından özür dilemişti.