Anasayfa Haber Instagram, Twitter Üzerinden Desteğini Çekti

Instagram, Twitter Üzerinden Desteğini Çekti

Instagram, Twitter üzerinden büyük oranda desteğini çekti.
Instagram, Twitter üzerinden büyük oranda desteğini çekti.
Instagram, Twitter üzerinden büyük oranda desteğini çekti.
Instagram, Twitter üzerinden büyük oranda desteğini çekti.

Twitter kullanıcıları artık Instagram üzerinden bir fotoğraf paylaştıklarında önizlemesini göremeyecekler.

Instagram, Twitter Card özelliğine verdiği desteği geri çekti. Twitter Card özelliği olan kullanıcılar, Instagram üzerinden bir fotoğraf paylaştığında anında önizlemesi gösteriliyordu. Ayrıca bu fotoğraf galeriye ekleniyordu. Artık kullanıcıların fotoğrafa bakabilmesi için linke tıklaması gerekiyor.

Twitter Card, oldukça yeni bir özellik. Tüm kullanıcılarda olmayan bu özellik sayesinde paylaşılan link üzerindeki fotoğraf, video ya da yazıya önizleme yapılabiliyor. Instagram’ın da destek verdiği bu özellik Twitter kullanıcıları tarafından oldukça beğeniliyordu.

Twitter Card Instagram sayesinde ön plana çıktı. Instagram geçtiğimiz Nisan ayında Facebook tarafından satın alınmıştı. Bu durum Facebook’un hoşuna gitmemiş olabilir. Çünkü Instagram, Facebook’a göre Twitter’da daha fazla kullanılıyordu.

Twitter kullanıcıları Instagram fotoğraflarını paylaşmaya devam edebilecek. Ancak bu fotoğrafların önizlemesi gözükmeyecek. Verilen link üzerinden Instagram’ın sitesine yönlendirme yapılacak. Galeriye eklenilecek Instagram fotoğrafları ise kullanıcı tarafından manuel olarak yüklenilecek.

Instagram CEOsu Kevin SystromZaman geçtikçe Web sitemizin gerekliliğini fark ettik. Fotoğraf akışlarının başka bir site üzerinden olması yerine Instagram üzerine olmasını istiyoruz” dedi.

Twitter’ın bu yıl bitmeden bir fotoğraflama programı sunması bekleniyor. Instagram ve Twitter böylece tüm bağlarını koparmış oluyor. Benzer şekilde Facebook, kullanıcıların Twitter özelliklerinde küçülmeye gitti.

Facebook ve Twitter’ın sosyal medya üzerindeki payları gün geçtikçe artıyor. Bu siteler büyüdükçe içe kapanma politikası izlemeye başladı.