ZTE’nin Yeni Canavarı Yakında!

In Haber, Mobil by Berker GüngörLeave a Comment

zte_grand_s

ZTE’nin yakında piyasaya süreceği Grand S kod adlı telefonun fotoğrafı basına sızdı.

Uzun zamandır fason üretim yapan ZTE, tıpkı Huawei gibi kendi markasını oluşturmak ve dünya çapında kabul ettirmek için uğraşıyor. Bu amaçla diğer büyük ve oturmuş isimlerle yarışabilecek modeller üzerinde çalışan ZTE’nin, bir süredir adını andığı Grand S modelinin ilk fotosu bugün basına sızdı. Yukarıda görebileceğiniz fotoğraf cihazın teknik özellikleri hakkında çok fazla bilgi vermiyor. Ancak ilk bakışta Samsung’u andıran bir tasarıma sahip olduğu söylenebilir. Tabii bir de dokunmatik kontrol tuşlarının yerleşiminden cihazın doğrudan Android 4.0 ya da üzeri bir Android işletim sistemi sürümüne sahip olacağını öngörmek mümkün.

Tabii bu pek büyük bir sürpriz sayılmaz, çünkü Z753 kod adıyla bilinen bu cihazın ZTE’nin amiral gemisi modeli olması bekleniyor. Bir süredir “Dünyanın en ince 5 inç ekranlı akıllı telefonu!” olacağı söylenen Grand S’in 1080p çözünürlüğe sahip 5 inç ekranlı bir model olacağı zaten en başından beri biliniyordu. Ancak henüz ekran boyutu dışında telefonun donanımsal özellikleri hakkında pek fazla bilgi sızmış değil. Fakat firmanın Grand X modelinde Tegra 2 işlemci kullandığını düşünürsek, daha pahalı olması beklenen bu modelde Tegra 3 beklemek pek mantıksız olmaz.

ZTE’nin bu modeli önümüzdeki ay yapılacak CES bünyesinde basına resmen tanıtacağı biliniyor. ZTE bu telefonla HTC, Huawei, Lenovo ve Sony gibi 5 inçlik modeller sunan rakipleriyle yarışmayı umuyor, ancak bunu başarabilecek mi orasını ancak zaman gösterecek.