Anasayfa Oyun Torchlight 2, 1 Milyondan Fazla Sattı

Torchlight 2, 1 Milyondan Fazla Sattı

torchlight 2

Runic Games, Torchlight 2’nin 1 milyonun üzerinde satış rakamına ulaştığını açıkladı. Peki nedir Torchlight 2’nin başarısının sırrı?

Runic Games’in Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, 20 Eylül 2012 tarihinde çıkışını yapan Torchlight 2,çıktığı günden bu yana 1 milyondan fazla sattı. Diablo 3 ile karşılaştırmalarda yer alan Torchlight 2’nin böyle bir satış rakamına ulaşması bekleniyordu. Torchlight 2, şuan 4 Ocak tarihine kadar yapılan bir indirimle $19.99 yerine $14.99 fiyatla satın alınabiliyor.

Peki Torchlight 2 bu başarıyı nasıl elde etti? Cevap basit, firma Diablo 3’ün karmaşıklaştığı noktalarda daha basit ve eğlenceli bir alternatif olarak kolayca oynanabiliyor. Pek çok oyuncu başta bir Diablo benzeri olarak yola çıkan Torchlight 2’yi daha eğlenceli buluyor.

Amiga 500 ve Atari'yle oyunlara ilgisi artan Deniz, eve bilgisayarın gelmesiyle birlikte hem oyunlara, hem de bilgisayarın kendisine daha çok vakit ayırmaya başladı. Aradan yıllar geçti ve bu ilgi sayesinde kendisini yazı yazmaya verdi ve basın kanadına geçti.