Electronic Arts Serverların Fişini Çekiyor.

Electronic Arts Serverların Fişini Çekiyor!

In Oyun by Özay ŞenLeave a Comment

Electronic Arts Serverların Fişini Çekiyor.

Electronic Arts Serverların Fişini Çekiyor.

Aralarında geçen senenin spor oyunun bulunduğu birçok EA Serverı bu ay kapatılıyor.

Electronic Arts yılbaşı geleneğini sürdürmeye devam ediyor. Miadını doldurmuş oyunların online bağlantısını sağlayan serverlar, bu ay içerisinde birer birer kapatılacak. Bu serverların çoğunu EA Sports markası altındaki 2011 oyunları oluşturuyor. Spor oyunları dışında dikkati çeken başlık ise Sims 2 oldu.

Kullanıcılar oyunlarını oynamaya devam edebilecek. Ancak online özelliklerden yararlanamayacaklar. İlk olarak 3 Ocak’da FIFA Manager 11’in PC versiyonunun serverları kapatıldı. 11 Ocak’da serverları kapatılacak oyunlar ise şu şekilde:

  • FIFA Soccer 11 ve Ultimate Team eklentisi
  • Madden 11 ve Ultimate Team eklentisi
  • NBA Jam
  • NBA Live 10
  • NCAA 11
  • NHL 11 ve Ultimate Team eklentisi

Bu oyunların dışında Sims 2’nin serverları 14 Ocak’da kapatılacak. Ayrıca iOS için piyasaya sürülen Trenches 2’nin de serverlarının 19 Ocak’da fişi çekilecek.

EA’nin iki oyun hakkında kararı oldukça ilginç bir hamle oldu: NBA Jam ve NBA Live 10.

EA son 2 yıldır basketbol oyunu piyasaya sürmüyor. NBA Live 10’nun serverlarını kapatarak böylece online hizmet sunan bir basketbol oyunları kalmadı. NBA Jam ise bambaşka bir hikaye.

NBA Jam raflarda yerini aldığında sadece disk versiyonu bulunuyordu. Sonrasında NBA Jam: On Fire Edition adıyla dijital versiyonu sundu. Bu versiyon diskli seçeneğine göre daha fazla özellik bulunduruyordu. Aradan geçen sürecin ardından EA, NBA Jam’i online olarak oynamak isteyen kullanıcılara On Fire Edition’u zorla aldırdı. Şimdi ise bu oyunun online kısmı kapatılıyor. Electronic Arts’ın seçtiği bu politika oldukça enteresan.