Anasayfa Oyun GTA V’in Yapım Şirketi Rockstar North Zarar Açıkladı!

GTA V’in Yapım Şirketi Rockstar North Zarar Açıkladı!

Grand Theft Auto serisinin başarılı yapım şirketi olan Rockstar North,  16.1 Milyon Dolar zarar ettiğini açıkladı. İşte ünlü oyun yapımcısının durumu…

Companies House tarafından çıkartılan bu bilgiler, Rockstar North’un 17 aylık dönemde ettiği karı 5.4 milyon Sterlin olarak ortaya koyuyor. Şu an zararlar 16.1 milyon Dolar’a tekabül ediyor. Zararın en büyük sebebi ise özenle yapımına devam eden Grand Theft Auto V‘in şimdiye kadar ki en uzun süren GTA olmasından kaynaklanıyor. Her üç senede bir GTA hazırlanır ve piyasaya sürülürken , bu sefer beş sene süren bir geliştirmenin ardından yepyeni GTA V bizleri bekliyor. Bu kadar geniş kapsamlı oyunu yapmak kolay olmadığından dolayı gelir sağlamadığı içinde zarar biraz fazla. Zararın tamamını kapatması beklenen olan oyun da yine Grand Theft Auto V.

İlk fragmandan, ikinci fragmana kadar ve kısaca geçen senenin araştırmalarına göre Rockstar Games’in harcaması 22.2 milyon Sterlin olarak biliniyor ve 2013′ün ilkbaharında tahminen Mayıs 2013 gibi GTA V piyasadaki yerini alacak.

rockstar_north