Huawei Octa Core Cortex A15 işlemci, 8 çekirdekli gücüyle akıllı telefon pazarını kızıştıracak.

Huawei Akıllı Telefon Pazarını Kızıştıracak!

In Haber by Özay Şen1 Comment

Huawei Octa Core Cortex A15 işlemci, 8 çekirdekli gücüyle akıllı telefon pazarını kızıştıracak.

Huawei Octa Core Cortex A15 işlemci, 8 çekirdekli gücüyle akıllı telefon pazarını kızıştıracak.

Huawei’nin açıklamasına göre 8 Çekirdekli akıllı telefonları bu sene çıkacak.

Çin merkezli Huawei firması, Asya pazarındaki hacmini büyütmeye devam ediyor. Bir yandan da ABD pazarında dikkat çekmek ağır toplarını vakit kaybetmeden ortaya çıkarıyor. Geçtiğimiz günlerde Huawei, 6.1-inçlik Ascend modelinin tanıtımını yapmıştı. Şimdi ise 8 Çekirdekli akıllı telefonun bu sene markete sokulacağı açıklandı.

Tüketici İş Grubu CEOsu Richard Yu’nun açıklamasına göre gelecek ay düzenlenecek Mobile World Congress 2013 etkinliğinde Huawei’nin yeni ürünleri boy gösterecek. P-Serisi’nden 2 adet akıllı telefonun yanı sıra bir süpriz olarak 8 çekirdekli(octa-core) cihazın da tanıtılacağı belirtildi.

Huawei’nin 8 çekirdekli telefonunun 2013’ün son çeyreğinde piyasaya sürüleceği söyleniyor. Firmanın bu çalışması Samsung’u da pazarda yenilik getirmeye itecektir. Güney Kore merkezli Samsung, Asya’daki pazar hakimiyetini Huawei’ye kaptırmak istemeyecektir.

Samsung, Huawei’den daha hızlı hareket ederek 8 çekirdekli Exynos 5 Octa çipsetini tanıtmıştı. Firma’nın yeni çipsetli akıllı telefonu 2013 yılı içerisinde görücüye çıakcaktır.

Firmanın yeni nesil akıllı telefonu, Alcatel One Touch Idol Ultra’dan daha ince olacak. Telefonun kalınlığının 6.45mm olacağı belirtildi. Karşılaştırma yapmak gerekirse: iPhone 5 7.6mm, Samsung Galaxy S III 8.6mm kalınlığında. Telefonun bu kadar ince olmasına rağmen dayanıklı olacağı iddia ediliyor. Aksamının metal alaşımdan imal edileceği belirtildi.

Huawei, MWC 2013 etkinliği süresince bu telefonları tanıtmakla kalmayıp, üzerinde çalıştığı yeni telefonları da tanıtma fırsatı bulacak.