Anasayfa Haber Yeni Xbox Live’da Skype Desteği mi Olacak?

Yeni Xbox Live’da Skype Desteği mi Olacak?

Microsoft, Xbox Live'ı dev bir platforma çevirmek istiyor.
Microsoft, Xbox Live’ı dev bir platforma çevirmek istiyor.

Yeni çıkan söylentilere göre Microsoft, Xbox Live’ın yeni sürümünü Skype ile destekleyecek.

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox 720’nin detayları belli olmaya başlıyor. Şimdi ise en çok merak edilen konu, bu konsolun işletim sisteminin ve yeni Xbox Live’ın nasıl olacağı. Microsoft bu konu hakkında net bir bilgi vermese de söylentiler artmaya devam ediyor.

Bu söylentilerden gerçeğe en yakın olanı Xbox Live’ın Skype teknolojisi ile destekleneceği. Microsoft, 2011 yılında Skype’ı satın almıştı. Firma bu noktadan sonra Skype’ın üzerinde bir hayli fazla vakit geçirmeye başlamıştı. Messenger yazılımını arka plana atıp, Skype’ın özelliklerini geliştirmeye devam ettiler. Gelecek günlerde Messenger özelliği tamamen ortadan kalkacak. Yerini ise Skype alacak.

Xbox Live’a eklenecek Skype teknolojisi, konsol takipçilerinin mutlaka işine yarayacaktır. Xbox Live üzerinden eklenen kişiler aynı zamanda, ortak platformlar üzerinden kontrol edilebilir. Windows Phone 8 işletim sistemine sahip telefonların zaten Xbox Live ile bağlantı kurabiliyor. Microsoft’un bunu bir adım öteye götürerek kendi akıllı telefonunu piyasaya süreceği düşünülüyor.