Anasayfa Haber 250.000 Twitter Hesabı Hacklendi!

250.000 Twitter Hesabı Hacklendi!

Twitter bir kez daha saldırıya uğradı.
Twitter bir kez daha saldırıya uğradı.
Twitter bir kez daha saldırıya uğradı.
Twitter bir kez daha saldırıya uğradı.

Sosyal medya devine yapılan saldırıda 250.000 kullacının kişisel bilgilerine ulaşıldığı öğrenildi.

Twitter’ın güvenlik şefi Bob Lord, yaptığı resmi açıklamada 250.000 Twitter kullanıcısının hesabına ulaşıldığını açıkladı. Saldırının oldukça profesyonel ve karmaşık olduğu belirtildi. Saldırıların daha önce New York Times ve Wall Street Journal sitelerine yapılanlarla benzerlik gösterdiği kaydedildi.

Saldırının Çin tabanlı olduğu düşünülüyor. Saldırganlar kullanıcıların kişisel bilgilerine, e-mail adreslerine ve şifrelerine ulaştı. Bob Lord, ilk gelen saldırılarının fark edildiğini ancak bir kısmının durdurulabildiğini bildirdi. Twitter, şu an hükümet ile ortak çalışma halinde bulunuyor. Siber-saldırganların yerini tespit etmek için araştırmalar sürüyor.

Twitter, kullanıcı bilgilerine ulaşulan hesapları bilgilendirmek için bir e-mail yolladı. Ancak güvenlik firmaları şu an için Twitter’dan gelen mailler konusunda uyardı. Bunların saldırının bir parçası olabileceği belirtildi. Hesaplarının çalındığından şüphe duyan ya da güvenliği elden bırakmak istemeyen kullanıcıların, Twitter hesaplarına bilindik yollarla ulaşılması gerektiği söylendi.