Anasayfa Haber MERCEDES AMG PETRONAS Formula 1 Takımı, BlackBerry ile anlaştı

MERCEDES AMG PETRONAS Formula 1 Takımı, BlackBerry ile anlaştı

MERCEDES AMG PETRONAS ekibi, BlackBerry ile olan yeni işbirliklerinin de duyurusunu yaptı. 

MERCEDES AMG PETRONAS’ın yeni Gümüş Ok’u (Silver Arrow) F1 W04, İspanya’da bulunan Jerez Pisti’nde dün ilk turunu gerçekleştirdi.

BlackBerry-MERCEDES AMG PETRONAS Formula 1

MERCEDES AMG PETRONAS Formula 1 takımının resmi mobil bilişim partneri olarak BlackBerry, takım ile birlikte teknik ve pazarlama alanlarında çeşitli fırsatları değerlendirecek. Yeni BlackBerry 10 platformu, MERCEDES AMG PETRONAS takımına yönelik çeşitli araç ve hizmetler sunmanın yanı sıra ortak olarak geliştirilecek uygulamalar aracılığıyla Formula 1 hayranları için yeni iletişim kanalları da sağlayacak. Ayrıca, BlackBerry 10 akıllı telefonları takım tarafından da kullanılacak. Bu sayede takım, Formula 1 sezonu boyunca “Harekete Devam” edecek.

Yeni işbirliği kapsamında, ikonik BlackBerry logosu, F1 W04 aracının şasi ve koltuk başında, ayrıca ünlü F1 pilotları Lewis Hamilton ve Nico Rosberg’in yarış kıyafetleri ile takımın diğer giysilerinde kendini gösteriyor. Resmi mobil bilişim partneri BlackBerry ile MERCEDES AMG PETRONAS, takımın genel merkez ve Grand Prix’lerde BlackBerry 10 platformundan olabildiğince faydalanması için birlikte çalışacak.

“Yeni Gümüş Ok F1 W04 ile eşzamanlı olarak BlackBerry ile işbirliğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. MERCEDES AMG PETRONAS takımına en yeni mobil teknolojileri kazandırmak adına gerçekleştirdiğimiz işbirliğinden dolayı çok memnunuz. Ayrıca, yeni BlackBerry 10 platformunun sunduğu teknoloji ve özellikleri keşfetmek için sabırsızlanıyoruz.” şeklinde konuşan MERCEDES AMG PETRONAS Formula 1 Takım Başkanı Ross Brawn, “Yeni Gümüş Ok’un BlackBerry logosu ile pistte yerini aldığı gün işbirliğimizi de duyurmuş olmaktan çok mutluyuz.” diyerek devam etti.

BlackBerry CMO’su Frank Boulben, “Formula 1 doğru mühendislik, tasarım ve inovasyon demek- BlackBerry 10’un tasarımında benimsediğimiz üç önemli değer. Dolayısıyla BlackBerry’nin, teknik ve pazarlama alanlarında MERCEDES AMG PETRONAS Formula 1 takımı ile bir işbirliğine gitmesi de aslında bu çerçeveye tamamen uyuyor. BlackBerry 10’u “Harekete Devam” anlayışı ile tasarladık ve bu yaklaşımımız kendini, Formula 1 ile işbirliğimizin her seviyesinde gösterecek.” şeklinde konuştu.