Deep Space Industries, Dünya'yı teğet geçecek DA14 Asteroit'inden 200 Milyar Dolarlık mineral çıkabileceğini iddia etti.

Deep Space Industries Gözünü Dev Asteroide Dikti

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

Deep Space Industries, Dünya'yı teğet geçecek DA14 Asteroit'inden 200 Milyar Dolarlık mineral çıkabileceğini iddia etti.

Deep Space Industries, Dünya’yı teğet geçecek DA14 Asteroit’inden 200 Milyar Dolarlık mineral çıkabileceğini iddia etti.

Asteroitlerde mineral araştırmaları yapmak ve çıkarmak üzere projeleri olan DSI, gözünü DA14 Asteroit’ine dikti.

Daha önce sitemizde de paylaştığımız haberde, DA14 kod adlı dev Asteroidin, 15 Şubat’ta Dünya yörüngesinin yakınından geçeceğini paylaşmıştık. Deep Space Industries, bu Asteroite yapılacak bir kazıdan 200 Milyar Dolarlık mineral çıkabileceğini iddia etti.

Deep Space Industries, en geç 2017 yılında bir asteroidin üzerine kenetlenerek buradan mineral çıkarmayı planlıyor. Bunun için çeşitli uzay gemisi tasarımları üzerinde çalışıyor.

Firma, eğer zamanları ve yeterli ekipmanları olsaydı, Dünyamızın 27.800Km yakınından geçen bu asteroitten yararlanabilmek istediklerini açıkladı. DSI, gelecek yıllarda Firefly ve DragonFly adlı uzay gemileri ile insansız olarak uzayda keşif uçuşları yapmaya başlayacak. Sonsuz boşlukta keşfedilen asteroitler Dünya’ya getirelerek işlenecek ve yeni bir kazanç alanı oluşturulacak.

http://youtu.be/pIY_fmvFDhM