BitTorrent Labs, SoShare sayesinde büyük boyutlarda ücretsiz veri gönderimi sağlayacak.

BitTorrent SoShare İle 1TB Veri Gönderimi Sağlıyor

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

BitTorrent Labs, SoShare sayesinde büyük boyutlarda ücretsiz veri gönderimi sağlayacak.

BitTorrent Labs, SoShare sayesinde büyük boyutlarda ücretsiz veri gönderimi sağlayacak.

BitTorrent’in yeni yazılımı SoShare, kullanıcıdan kullanıcıya 1TB’a kadar veri gönderimi sağlıyor.

BitTorrent, SoShare adını verdiği yeni yazılımını açık beta sürümüne geçirdi. Açıklanan bilgilere göre kullanıcılar, SoShare sayesinde 1TB’a kadar ücretsiz olarak veri paylaşımı yapabilecek.

BitTorrent, yeni yazılımını Alpha sürümüyle 1 yıl önce Share adıyla duyurmuştu. Kapalı Alpha sürecinin ardından programın ismi SoShare olarak değiştirildi. Kullanımı oldukça basit olan SoShare sayesinde kullanıcıdan kullanıcıya 1 TBlık veriler ücretsiz olarak gönderilebilecek.

Can alıcı noktası ise gönderen kullanıcı offline olsa bile veri aktarımı devam edecek. Yani sistem bulut-tabanlı çalışıyor. Yüklenen dosyaların 30 günlük kullanım süresi olduğu belirtiliyor. BitTorrent Labs, bu progamı kullananların genelde fotoğrafçılar, video yapımcıları ve müzisyenler olduğunu söylüyor.

BitTorrent ürün menajeri Catherine Meek Twitter’da “ABD’de 3.34 Milyon insan kreatif endüstrisinde çalışıyor. Büyük formatlarda video, müzik ya da fotoğraf paylaşımı dönüyor. Müşterilerine bu tarz dosyaları göndermek sıkıntılı olabiliyor” açıklamasını yaptı.

Firma bu yazılım sayesinde kendisine yeni kullanıcıları çekecektir. Şimdilik ücretsiz olan program, tam sürüme geçtiğinde farklı özellikleriyle birlikte fiyatlandırılabilir. Bu sayede BitTorrent, Dropbox ve Sugarsync gibi firmaların yanında kendisine pay arayacak.