Nexus 4'ün kamera etrafında aşırı ısınma problemi olduğu belirtiliyor.

Nexus 4’te Aşırı Isınma Problemi Olduğu Ortaya Çıktı

In Haber, Mobil by Özay Şen1 Comment

Nexus 4'ün kamera etrafında aşırı ısınma problemi olduğu belirtiliyor.

Nexus 4’ün kamera etrafında aşırı ısınma problemi olduğu belirtiliyor.

Google destekli LG imalatı Nexus 4 telefonların aşırı ısınma problemi olduğu ortaya çıktı.

Nexus 4 telefonların 60 derece ısıya yükselerek kapandığı ortaya çıktı. Benzer telefonlarla karşılaştırıldığında bunun normal bir sorun olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak Nexus 4, gün içerisinde birkaç kere bu problemi yaşıyor.

Issue 40334 adıyla bilinen problem için uzun süredir bir çözüm bulunamadığı belirtiliyor. İnternet forumlarında ilk kez Kasım 2012 tarihinde ortaya çıkan ısınma problemi, kullanıcıların canını sıkıyor.

Birçok kullanıcının aynı sorundan muzdarip olduğu belirtiliyor. Isınma problemi telefonun kamera bölgesinde ortaya çıkıyor. Kullanıcıların açıklamasına göre bazı zamanlarda bu ısınma problemi aşırı olabiliyor. Bu yüzden telefonu tutamadıklarını ve konuşamadıklarını belirtiyorlar.

Isınma problemi, 3G, GPS, Google Earth, Facebook, Google Chrome, Play Store içerisinde dolaşırken, Skype üzerinden konuşurken, oyun oynarken ve benzeri işlemleri yerini getirirken ortaya çıkıyor. Nexus 4’e, bir süre önce Android 4.2.2 güncellemesi gelmişti. Problemin bu güncellemeden sonra da devam ettiği yönünde bilgiler mevcut.

Söylenenlere göre bu sıkıntı yazılımdan kaynaklanmıyor. Tamamen LG’nin suçu. Çünkü benzer bir ısınma problemi Nexus 4’ün ikiz kardeşi Optimus G’de de görülüyor. Google ve LG konu hakkında açıklama yapmaktan kaçınıyor. Ancak gün geçtikçe sinirli müşteriler artmaya devam ediyor.