Anasayfa Haber Acer Aspire M5 Serisi: Hafif, Güçlü ve Hızlı

Acer Aspire M5 Serisi: Hafif, Güçlü ve Hızlı

İnce ve hafif olmasına rağmen 14” ve 15” form faktörlerinden taviz vermeyen Aspire M5, taşınabilirlik konusunda iddialı.

Acer Aspire M5

Aspire M5 serisi ultra ince ve akıllı tasarımından başlayarak, güçlü işlemcilerine ve grafiklerine, gelişmiş ses teknolojisinden kesintisiz bağlanabilirliğine kadar her açıdan etkileyici dizüstü olmayı amaçlıyor.

Göze çarpan ilk şey, devrimsel yeni görüntü teknolojisiyle bir araya gelen yeni metalik gümüş üst kapak. Aspire M5 serisinin kusursuz hatları,geometrik biçimi ve düzgün açıları bir araya gelerek minimalist ve son derece şık bir görünüm ve his yaratıyor.

Hızlı ve sorunsuz bir görsel deneyim için PhysX™ destekleyen 1GB DDR5’e sahip en yeni NVIDIA GeForce GT640M ile donatılmış olan M5, Crysis 3 için DirectX 11 desteğiyle birlikte geliyor. Bu grafik işlemciye  dinamik işlem performansı ve daha hızlı çoklu görev için üçüncü nesil Intel Core işlemciler eşlik ediyor.

Hızlı uyanır, hızlı bağlanır…

M5 Serisi, Acer Green Instant-On uyku modundan 1,5 saniye içinde hızlı devam etme özelliği de sağlıyor. Benzer şekilde, Acer Instant Connect kullanıcıların internete geleneksel yöntemlerden dört kat daha hızlı bir şekilde yalnızca 2,5 saniyede bağlanabilmelerini sağlayarak en sık ziyaret edilen erişim noktalarını otomatik bir şekilde tarayıp kaydediyor.

Acer hafiflik ve incelik trendinin öncüsü olmayı hedefliyor: 20 mm inceliğindeki AspireM5, sayısal tuş takımına sahip  (yalnızca 15”) arkadan aydınlatmalı chiclet klavye (14” ve 15) ile kullanıcılara sunuluyor.

M5 serisinin bazı modelleri SSD ile piyasaya çıkacak. Son derece dayanıklı olan SSD’ler, kullanıcıların dosyalara daha hızlı erişebilmelerini, pilin daha uzun süre dayanmasını ve daha sessiz bir çalışma sağlıyor. Timeline geleneğinde olduğu gibi, bu Ultrabook™ yalnızca tek bir şarj ile tüm gün çoklu ortam kullanımı ve üretkenlik sağlayan 8 saatlik pil ömrü sunuyor.