PlayStation 4'ün tanıtımına az kala!

PS4 Kasım 2013’te Piyasaya Sürülecek

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

PlayStation 4'ün tanıtımına az kala!

PlayStation 4’ün tanıtımına az kala!

Yeni oyun konsolunun çıkışına çok az kala, yeni bilgiler de gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

PlayStation 4 hakkındaki ilk net bilgiler 20 Şubat gecesi ABD, New York’ta düzenlenecek bir etkinlik ile duyurulacak. Sony yeni oyun konsolu hakkında ne kadar bilgi verecek orası bilinmiyor ancak PS4 hakkında söylentiler devam ediyor.

Ortaya çıkan yeni bir habere göre PlayStation 4, önümüzdeki kasım ayında piyasaya 2 farklı modeliyle birlikte sürülecek. Fiyatının ise E3 fuarı döneminde açıklanacağı düşünülüyor. Tahminler ise düşük modelinin 429 Dolar, bir üst modelinin 529 Dolar olacağı yönünde.

Orbis kod adlı oyun konsolunun uyumlu telefon ve tabletler ile uzaktan kontrol edilebileceği söyleniyor. Sony, Microsoft’un izlediği politikayı izleyebilir. PlayStation 4 için yeni bir platform kurulabilir. Microsoft, Xbox Live ile oyunculara farklı bir deneyim sunuyor. Sony’nin PlayStation Plus ismini PlayStation World olarak değiştireceği yönünde bilgiler mevcut.

Oyunseverler, uzaktan üyeliklerini kontrol edebilecek. Oyun satın alımı ve liste takibi yapabilecek. Böylece rahat ve her yerden ulaşılabilir bir kullanım sağlanacak. Bir diğer dikkat çeken özellik ise PlayStation Eye oldu. Oyuncular, listelerindeki arkadaşlarını bu özellik sayesinde yakından takip edebilecek. Hatta o sırada oynadıkları oyunu izleyebilecekler.

Sony’nin yeni oyun konsolu hakkında ilk net bilgiler ortaya çıktığında Technopat olarak sizler için takipte olacağız.