Carie Blood Mansion

Tegra 4’ün Desteklediği Yeni Oyunlar

In Mobil, Oyun by Özay ŞenLeave a Comment

Nvidia, TegraZone platformu sayesinde takipçilerine özel oyunları paylaşma imkanı buluyor.

Nvidia, TegraZone platformu sayesinde takipçilerine özel oyunları paylaşma imkanı buluyor.

Nvidia’nın yeni işlemcisi grafik-performans bakımından mobil oyunları en üst seviyeye çekiyor.

Nvidia, Dünya Mobil Kongresi sırasında yeni işlemcisi Tegra 4’ü tanıtma imkanı buldu. Dört çekirdekli Tegra 4, 72 çekirdekli GeForce GPU desteği sağlıyor. Böylece mobil platformlarda inanılmaz performanslarda oyunlar oynanabiliyor.

Android cihazlar için hazırlanan Tegra 4, kullanıcısına da farklı bir deneyim sunmak istiyor. Bu yüzden Google Play’in dışında TegraZone adı verilen bir platform üzerinden yeni oyunlar sunuyor. İlerleyen günlerde Tegra 4 işlemci sahibi kullanıcılar bu oyunları oynama imkanı bulacak.

Bu oyunlardan dikkat çekenleri ise şöyle sıralayabiliriz:

Burn Zombie Burn

Burn Zombie Burn

Burn Zombie Burn

Doublesix tarafından PS3 için hazırlanan Burn Zombie Burn, 2010 yılında Steam platformundan PC takipçileri için de çıkarılmıştı. BZB, amansız yürüyen ölülere karşı verilen eğlenceli bir mücadeleyi anlatıyor. Tegra 4 desteği ile birlikte bu oyun artık mobil cihazlardan da oynanabilecek.

Carie Blood Mansion

Carie Blood Mansion

Carie: Blood Mansion

Tegra 4 kullanıcıları Carie: Blood Mansion’ı oynamanın yanı sıra sadece kendilerine özel hazırlanmış bir harita ile de ödüllendiriliyorlar. Carie adlı karakteri kanlı savaşlardan başı dik çıkarmaya çalışacağız. Ayrıca yüksek çözünürlükte ve geliştirilmiş fizik motoruyla oldukça eğlenceli olacağa benziyor.

RPG CODEX: The Warrior

RPG CODEX: The Warrior

RPG CODEX: The Warrior

Aksiyon ve dövüşe dayalı bu 3 boyutlu oyunda, kullanıcı cennette yaşanan bir savaşın ardından kaybolmuş kadim belgelerin peşine düşecek. Devasa yaratıkların bolca oyuncu karşısına çıkacağı düşünülen RPG CODEX, neredeyse bir konsol oyununu andırıyor.

Dead on Arrival 2

Dead on Arrival 2

Dead on Arrival 2

Yüksek çözünürlüğe ve modellemelere sahip Dead on Arrival 2, klasik bir zombi kıyametini konu alıyor. PhysX motoru ile desteklenmiş oyunda, patlama ve parçalanma efektleri üzerinde yoğun çalışılmışa benziyor.

RU Golf

RU Golf

RU Golf

RU Golf, geçtiğimiz yıl Tegra 3 destekli sistemler için piyasaya sunulmuştu. Şimdi yeniden Tegra 4 işlemciyle oyuncu karşısına çıkıyor. Nutgee’nin geliştirdiği bu oyunda online olarak maçlar yapılabiliyor. Kullanıcıya özel ayarlanabilen karakter ile çeşitli haritalarda golf oynamak mümkün.

Nvidia firması Tegra 4’ün gücünü kanıtlamak amacıyla, Zombie Driver oyunuyla birlikte kaydettiği bir videoyu da yayınladı: