Anasayfa Teknoloji Samsung Galaxy S’lerin Kasası Neden Plastik?

Samsung Galaxy S’lerin Kasası Neden Plastik?

Samsung'u yeni gözdesi mini akıllı telefonun İngiltere pazarı için detayları açıklandı.
Samsung'u yeni gözdesi mini akıllı telefonun İngiltere pazarı için detayları açıklandı.

Samsung’un amiral gemisi cep telefonu serisi Galaxy S’lerin kasası hep plastikten yapılıyor. Peki neden alüminyum ya da başka materyallerden değil? İşte cevabı…

Samsung Galaxy S3
Samsung Galaxy S3

Samsung Galaxy S çıktığında ve ardından S2, S3 modellerinde performansa hiç bir zaman diyecek söz olmadı. Ancak Samsung Galaxy S serisinin her zaman eleştirilen bir yanı vardı: Plastik kasa. Kaliteli, dayanıklı, esnek olduğunu incelemelerimizde de belirttiğimiz bu plastik kasalar bizi hiç rahatsız etmese de tüketiciler açısından geçerli bir soru: Neden daha özel bir materyal değil de plastik? Sonuçta bu bir amiral gemisi cep telefonu modeli.

Rakip modellerde cam, alüminyum, hatta karbon fiber kasalar görmek mümkün ama Samsung plastikten vazgeçmiyor. Bunun sebebi sadece maliyet mi? Binlerce liralık cep telefonlarında sizce iş bu kadar basit mi?

Cevabı Samsung veriyor: Büyük miktarlarda üretim. Egzotik materyaller ile üretimde hem tesis, hem hammadde, hem de üretim kalitesi açısından pek çok etken var. Milyonlarca adet piyasaya sürülecek olan bir cep telefonu için talebi hızlı bir şekilde sağlamanın en hızlı ve güvenli yolu plastik kasa üretmek. Tasarımda ve özelliklerde de plastik materyaline karşın ve bu materyalin esnekliğini avantaj olarak kullanarak kullanıcılara “Premium” kaliteyi tecrübe ettirmek. Plastik kasanın arka kapağı esnekliği dayanıklılık için kullanırken, kolayca açılabiliyor ve değiştirilebiliyor.

İşte Samsung’un plastiği seçme, kullanma ve sürdüme sebepleri, sürdürürken dikkat etmesi gereken noktalar basitçe bunlar. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Samsung Galaxy S serisinin kasasındaki plastik hiç sizi rahatsız etti mi?