Anasayfa Haber Zuckerberg, Çalışanları Tarafından En Sevilen Patron Seçildi

Zuckerberg, Çalışanları Tarafından En Sevilen Patron Seçildi

Mark Zuckerberg'i ve Facebook mühendislerini şaşırtan gelişme.
Mark Zuckerberg'i ve Facebook mühendislerini şaşırtan gelişme.
Mark Zuckerberg, çalışanları tarafından En İyi CEO seçildi.
Mark Zuckerberg, çalışanları tarafından En İyi CEO seçildi.

Mark Zuckerberg, çalışanlarının oylarıyla En İyi 50 CEO arasında birinciliğe oturdu.

Glassdoor firmasının yıllık olarak yaptığı araştırmaya göre En İyi 50 CEO’nun ismi belli oldu. Çeşitli firma ve endüstride bulunan yüz binlerce çalışanın 12 aylık geri dönüşleriyle ortaya çıkarılan rakamlarda, birinci sıraya Facebook’un kurucusu ve sahibi Mark Zuckerberg oturdu.

Davalar, gizlilik ayarları ve yeni Graph Search ile boğuşmasına rağmen Facebook çalışanlarının patronlarına güveni asla düşmemiş. Facebook çalışanlarının %99 oyunu alan Zuckerberg, 14 sıra birden atlayarak ilk sıraya yerleşmiş oldu.

50 kişilik listenin 18 ismini teknoloji alanında çalışan firmalar oluşturuyor. Google’ın CEOsu Larry Page %95 oy almasına karşın ilk 10’a girmeyi başaramadı. Zuckerberg’in arkasından gelen isim ise Amazon’un CEOsu Jeff Bezos oldu. Steve Jobs’ın ardından Apple bayrağını devralan Tim Cook ise bu seneki fiyaskoları hesaba katıldığında 4 sıra geriye düşmüş gözüküyor.

Teknoloji alanındaki diğer isimlerse Joe Tucci (EMC), Paul Jacobs (Qualcomm), Pierre Nanterme (Accenture), Mark Templeton (Citrix), Marc Benioff (Salesforce), Jen-Hsun Huang (Nvidia), Hans Vestberg (Ericsson), Paul Otellini (Intel), Tom Georgens (NetApp), Brad Smith (Intuit) ve Scott McGregor (Broadcom) oldu.

Listedeki tek kadın isim Victoria Secret’in patronu Sharen Turney oldu. Yahoo’nun başına geçen Marissa Mayer ise listeye girmeyi başaramadı. Yahoo’ya son zamanlarda sağlam bir ivme kazandıran Mayer’in listeye girmemesi de şaşırttı.