Anasayfa Teknoloji Evernote 59 Milyon Kullanıcıya Bir Yıl Ücretsiz Olacak

Evernote 59 Milyon Kullanıcıya Bir Yıl Ücretsiz Olacak

Evernote
Evernote

 

Google Keep’in çıkışıyla birlikte rakibi Evernote büyük bir atılım duyurdu. Evernote, Deutsche Telekom işbirliği ile 59 milyon kullanıcıya erişecek…

Evernote
Evernote

Popüler bir üretkenlik ve not uygulaması olan Evernote, Google’ın yeni rakip hizmeti Keep karşısında kendisine milyonlarca abone kazandıracak yeni bir atılım yaptı. Deutsche Telekom ile yapılan işbirliği çerçevesinde, 59 milyon telekom müşterisi bir yıl boyunca Evernote uygulamasını Premium olarak kullanabilecek.

Ücretsiz kullanılabilen, ancak Premium özellikleri aylık 5 dolar ücret karşılığında açılan Evernote bu sayede milyonlarca kullanıcıya ürününü deneme imkanı sunacak. Evernote yetkilileri uzun vadede Premium Evernote’a alışan kullanıcıların kalıcı aboneler olmasını bekliyorlar. Bu yüzden Deutsche Telekom ile yapılan anlaşmada net fiyat vermemelerine karşın, normal ücretin altında bir anlaşma imzalandığı açıkladılar.

Bir yıldır üzerinde çalışmalar süren anlaşma Evernote’un diğer ülkelerde de sürdürdüğü bir pazarlama stratejisinin en kritik adımlarından birisi oldu. Google’ın Keep uygulamasının açıklanmasından kısa süre sonra tamamlanan ve duyurulan anlaşma, diğer ülkelerde, büyük servis sağlayıcılarla yapılan benzer anlaşmalarla sürdürülecek. Hali hazırda Evernote’un DoCoMo, Orange, Japan Telecom ve Korea Telecom ile benzer anlaşmalar yürürlükte.

Deutsche Telekom tarafında da önem verilen anlaşmanın benzer örnekleri Spotify ve Lookout ile sürüyor. Bu sayede servis sağlayıcı şirket, müşterilerine yeni ürünler ve promosyonlar sunarken, bir yandan da uzun vadeli uygulama gelirlerinden pay alma imkanı buluyor.