Diane Von Furstenberg Google Glass ile sahnede

Google Glass ABD’de Üretilecek

In Hayat, Teknoloji by Ali GüngörLeave a Comment

Google’ın elektronik gözlükleri Google Glass bu iddiaya göre ABD’de üretilecek. İşte Google Glass’ı üretecek firma ve yeni teknolojinin getirdiği yenilikler…

Google Kurucularından Sergey Bribn Google Glass'la sahnede

Google Kurucularından Sergey Bribn Google Glass’la sahnede

Google‘ın Google Glass isimli giyilebilir teknolojisi Amerika’da üretilecek. ABD Başkanı Obama‘nın teknoloji şirketlerine yaptığı çağrıdan sonra Google da yeni teknoloji ürünlerin ABD’de üretilmesi için çalışmalara başladı.

Apple ve daha pek çok markanın üretimini gerçekleştiren Tayvanlı Foxconn markası ABD’deki aktivitelerini de arttırıyor. Google ve Foxconn arasında yapılan anlaşma ile Google Glass’ın ABD’nin Kaliforniya eyaletinde üretilmesi bekleniyor. Financial Times ve Bloomberg gibi güvenilir kaynaklarda da yer alan haber muhtemelen önümüzdeki günlerde tam olarak resmiyet kazanacak.

Diane Von Furstenberg Google Glass ile sahnede

Diane Von Furstenberg Google Glass ile sahnede

Google Glass’ı geliştiren Google X Lab gizliliğiyle ünlü ancak kendi kendini süren arabalar gibi pek çok etkileyici proje ile adı sıkça anılmaya başlandı. Google X Lab bu tarz deneysel ürünleri geliştirmeye devam edecek ancak hangi ürünlerin yakın gelecekte hayatımızda yer edineceğini, hangilerinin silinip gideceğini birlikte göreceğiz.

Google Glass ile Augmented Reality yani arttırılmış gerçeklik

Google Glass ile Augmented Reality yani arttırılmış gerçeklik

Seri üretim olmayan, geliştirici modelleri şu an 1500 dolardan satılan Google Glass, kullanıcının taktığı ileri teknoloji bir gözlük. Camın üzerine arama sonuçları gibi verileri getiren gözlük, geliştirilmiş gerçeklik katmanı sayesinde gerçek dünyadaki görüntülerin üzerine internetten edinilen bilgilerin yerleştirilmesini sağlıyor. Cep telefonu ekranına bakmadan veri edinmenin hızlı yolunu sunan ürün ilk olarak Google kurucularından Sergey Brin tarafından takılarak kullanımda sergilenmişti. Ardından New York Metrosu’nda ve moda haftasında sergilenen Google Glass, şimdi de 8000 kullanıcı tarafından gerçek hayat şartlarında test edilecek.

Sony, Google Glass Benzeri Bir Teknoloji Üzerinde Çalışıyor

Google Toronto Üniversitesi İle Anlaştı