Anasayfa Haber ASUS Anakart BIOS Güncelleme Video Rehberi

ASUS Anakart BIOS Güncelleme Video Rehberi

Bu videomuzda ASUS anakartların BIOS’unu EZ Flash 2 aracı ile nasıl güncelleyeceğinizi anlatıyoruz.

BIOS güncellemenin riskli olması eskidendi. Artık çift BIOS teknolojisi sayesinde riskten eser kalmadı. BIOS güncelleme her zaman söylediğimiz gibi yeni işlemciler için destek, daha stabil USB portları, kararlı çalışan sistem ve sorunsuz bir ağın kapılarını açabiliyor. Ya da sistemdeki bellek ve ekran kartı uyum sorunlarını giderebiliyor. Tüm bunlar anakartınızın destek sayfasındaki güncel BIOS sayfasında yer alan sürüm notlarında yazmakta.

Technopat olarak BIOS’un her daim güncel tutulmasını öneriyoruz. Bu bağlamda farklı anakart modelleri için sürekli BIOS güncelleme rehberleri hazırlıyoruz. Bu rehberimizde ASUS’un EZ Flash 2 aracı ile nasıl BIOS güncelleme yapıldığını anlatacağız. Sizlerden gelen istekler üzerine bir önceki rehberimizden farklı olarak bu rehberde BIOS dosyasını indirip USB belleğe atma kısmını da ekledik.

ASUS Anakart BIOS Güncelleme Video Rehberi:

  • 00:20 – Güncel BIOS dosyasını indirip USB belleğe atıyoruz
  • 01:15 – USB belleği bilgisayara takıp bilgisayarı yeniden başlatıyoruz
  • 01:30 – DEL tuşu ile BIOS’a giriyoruz
  • 01:50 – Advanced Mod > Tools > EZ Flash 2 yolunu izliyoruz
  • 02:00 – Güncel BIOS dosyasını seçip güncellemeyi başlatıyoruz
  • 02:30 – Bilgisayarı yeniden başlatıyop güncellemeyi onaylıyoruz
Bilgisayarla tanışması 2000'li yıllara dayanan yazar, 2007'de CHIP ve LEVEL dergilerinin yanında CHIP Online için de makaleler yazdı ve 2010'da Türkiye'nin en çok satan teknoloji dergisi CHIP'in Donanım Editörü oldu. Bu süre zarfında 1000'den fazla ürün incelemesi yapan Recep Baltaş, 2011 sonunda bu görevinden ayrılıp ASUS Türkiye'de Pazarlama Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Tam bir Technopat olan Baltaş'ın son durağı ise Technopat.net.