DICE yeni stüdyosunu Silikon Vadisi'nin de bulunduğu Los Angeles'a açacak.

DICE, Los Angeles’a Stüdyo Açıyor

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

DICE yeni stüdyosunu Silikon Vadisi'nin de bulunduğu Los Angeles'a açacak.

DICE yeni stüdyosunu Silikon Vadisi’nin de bulunduğu Los Angeles’a açacak.

Battlefield serisinin geliştiricisi DICE, ABD’ye taşınıyor.

DICE, Electronic Arts ile ortaklaşa Los Angeles’ta stüdyo açacak. Bu Stockholm merkezli firma için bir ilk olacak. Firmanın asıl merkezi İsviçre yerine, Los Angeles ABD’de stüdyo açmak istemesi merak uyandırdı.

Firma buraya taşınarak Activision’ın altındaki ezeli rakipleri Infinity Ward ve Treyarch’a da rakip olacak. Ayrıca Silikon Vadisi’nin Los Angeles’ta bulunması firmaya yeni yetenekler kazandıracaktır.

DICE’in yeni yerine taşınacak olması söylentileri de beraberinde getirdi. Firmanın uzun zaman önce iptal edilmiş Star Wars Battlefront oyununu geliştirdiği söyleniyordu. Birkaç hafta önce 2008 yılında yapımı durdurulan Star Wars Battlefront 3’ün beta görüntüleri sızdırılmıştı. Yeni stüdyo haberinin bununla bir bağlantısı olacağına inanılıyor.

DICE’in EA desteğiyle birlikte sene sonuna kadar 60 yeni işçi alacağı da eklendi. Ayrıca son dönemde artış gösteren Ordu/FPS oyunlarına yönelik bir yenilik gelebilir. EA’in Medal of Honor serisine yeni bir başlangıç yapmak istediği açıklanmıştı. Belki de DICE, Battlefield 4’ten sonra yeni bir Medal of Honor ile karşımıza çıkabilir.