Electronic Arts'ın spor oyunları için duyurduğu Ignite grafik motoru büyülüyor.

EA Ignite Motoru İle Devrim Yaratacak

In Oyun by Özay Şen3 Comments

Electronic Arts'ın spor oyunları için duyurduğu Ignite grafik motoru büyülüyor.

Electronic Arts’ın spor oyunları için duyurduğu Ignite grafik motoru büyülüyor.

Electronic Arts’ın üzerinde çalıştığı yeni grafik motoru spor oyunlarında devrim yapacak.

Microsoft’un Xbox One’ı tanıtmasının ardından, oyun firmaları da birer birer ellerindeki malzemeleri sunmaya başladı. Bunlardan en dikkat çekeni ise Electronic Arts oldu.

Seri olarak çıkan spor oyunları her yıl gelişmeye devam etti. Gerek grafik, gerekse performans bakımından EA Sports başlığı altındaki spor oyunları büyük beğeniyle takip edildi. Şimdi EA firması bu başarısını daha da yükseğe taşıyacak.

Inginite Engine adı verilen grafik motor sayesinde spor oyunlarındaki gerçeklik şimdikinin 4 katına çıkarılacak. EA Sports’un başı Andrew Wilson’in yaptığı açıklamaya göre bu yıl Xbox One için piyasaya sürülecek FIFA 14, Madden 25, NBA Live ve UFC gibi oyunlar Inginite grafik motoruyla kodlanacak.

Wilson açıklamasında “10 kat daha fazla animasyon detayı olacak. Gerçek oyuncu hareketleri, inanılmaz derecede gerçekçi stadyumlar, 3D seyirciler, dinamik arka plan sayesinde yaşayan bir dünya yaratacağız” dedi.

EA Sports bu sözlerin inanılabilirliğini göstermek için Ignite Engine ile hazırlanmış, oyuniçi görüntüleri içeren bir fragman yayınlandı.