HTC'nin gidişatı kötüyü gösteriyor.

HTC Düşüşe Geçti

In Haber by Özay Şen2 Comments

HTC'nin gidişatı kötüyü gösteriyor.

HTC’nin gidişatı kötüyü gösteriyor.

HTC’nin amiral telefonu One, firmayı kurtaramayacak gibi.

HTC firması 2013’ün başından beri toparlanmaya çalışıyor. Önce sloganını değiştiren firma sonradan yeni eleman alımı yapmaya başlamıştı. HTC One’ın piyasaya sürülmesiyle beraber firmanın amiral telefonundan beklentisi oldukça yüksekti. Ancak HTC One’ın satışları oldukça kötü.

Ayrıca Facebook desteği bulunan HTC First’ün de satışların da düşüş yaşanması, firmayı kritik bir viraja soktu. Bu kötü haberlerle birlikte HTC kan kaybetmeye başladı. Firmanın ürün stratejisinden sorumlu Kouki Kodera, geçtiğimiz hafta HTC’den ayrıldı. Kodera ile birlikte iletişimden sorumlu ikinci başkan Jason Gordon da ayrılma kararı verdi.

Bu ayrılıkların öncesinde HTC önemli birçok çalışanını kaybetti. Küresel market sorumlusu Rebecca Rowland, dört buçuk yıldır çalıştığı HTC’den Nisan ayında ayrılarak Microsoft’a geçti. Ürün menajeri Eric Lin de Rowland’ın peşinden Microsoft’a katılarak Skype takımına geçti. Dijital market sorumlusu John Starkweather ise AT&T’e gelerek işine burada devam etti.

Genel hatlarla bakıldığında HTC’nin durumu hiç de iyi değil. Geçtiğimiz aylarda firmanın yeniden yükselişe geçtiği düşünülüyordu. Emin adımlarla yükselişe geçtiği bu dönemde bir anda aşağıya doğru inmesi HTC’nin sonunu getirebilir.

Apple ve Samsung’un yüksek pay aldığı telefon pazarında ilk 10’a bile giremeyen HTC’nin işi zor.