Anasayfa Haber Xbox için Diablo III

Xbox için Diablo III

konsol-icin-diablo-iii

Geçen sene 15 Mayıs tarihinde çıkmış olan Diablo III, çıktığı andan itibaren dünyayı kasıp kavuran bir oyun olmuştu. Elbette Diablo dalgasından konsollar da nasibini alacak.

Diablo III’ün konsolları da hedef aldığını biliyorduk. Beklediğimiz gibi de oyun PlayStation 4 için duyurulmuştu. Fakat biz bu duyurunun sadece Sony’den yana olmayacağını tahmin etmiştik. Beklentilerimizin doğru çıkmasının verdiği haklı gurur ile beraber konsol sahiplerinin yüzünü güldürecek haberi verelim. Blizzard, oyunun 3 Eylül 2013’te PlayStation 3 ve Xbox 360 için çıkacağını duyurdu.

PlayStation 3 ve Xbox 360 için oyunun çıkış tarihini bilmemize rağmen, hala oyunun PlayStation 4 sürümü hakkında bir tarih yok. Fakat emin olduğumuz tek şey, oyunun PlayStation 4 sürümü bazı geliştirmelerle beraber gelecek. Hiç şaşırtıcı değildir ki bu geliştirmeler, PlayStation 4 sürümünün çıkış tarihini bilmememizin asıl nedeni. Elbette oyunun haberi verilen platformlarda (PS3 ve Xbox 360) çıkışı yapıldıktan sonra yıl bitmeden PlayStation 4 sürümü de çıkacak.

Fakat Diablo 3’ün akıbetinin Xbox One’da ne olacağı hakkında hiçbir fikrimiz yok. Blizzard bu konuda direk olarak yorum yapmıyor. Ancak durumlar göze alındığında oyunun PlayStation 4 sürümünün özel olarak ayarlanmış olduğunu görüyoruz. Elbette bu teori hakkında Blizzard herhangi bir şey söylemedi. Fakat tahminimiz, oyunun Xbox One sürümünün PS4 sürümünden bir süre sonra çıkacağı yönünde. Öte yandan Xbox One ve PS4 sürümünün aynı anda çıkacağını söylemek çok zor.