Anasayfa Haber Intel’de Akıl Almaz Kaza!

Intel’de Akıl Almaz Kaza!

intel-tesisinde-sızıntı

Ünlü işlemci üretici Intel’in tesisinde yaşanılan sızıntı, birçok insanı olumsuz etkiledi.

Chandler, Arizona bölgesinde bulunan Intel’in işlemci ürettiği tesiste akıl almaz bir kaza meydana geldi. Öğrendiğimiz bilgilere göre, tesisten sızan nitrojen gazı 11 insanın hastaneye kaldırılmasına yol açtı. Ayrıca gene kaynaklara göre, dört kişi daha zararlı olarak öngörülen maddelerden etkilendikleri için tedavi edildiler.

Chandler İtfaye’sinin sözcüsü Tom Dwiggins, başlangıçta kendilerine gelen 911 çağrısına cevap verdiklerinde, sadece bir insanın güçlükle soluduğuna ilişkin yardım çağrısı aldıklarını açıkladı. Ancak sonuçlar beklenenden çok daha ağır olabilirdi. Zira Intel’in Chadler’daki tesisi, Amerika’da bulunan en büyük ikinci yarı iletken madde üreten ve 11.000 kişinin çalıştığı bir fabrika.

Ayrıca meraklıları için Intel, nitrojeni fabrikalarında aşındırma amaçlı kullanıyor. Konumuza geri dönersek Dwiggins, tüm yaralanmaların hepsinin küçük boyutta hasarlar olduğunu, hayati tehlike oluşturmadığını ve hastaneye sevk edilenlerin çoğunun önlem amaçlı orada bulunduklarını söyledi. Sızıntının kaynağının tek bir üretim aracı yüzünden yaşandığını belirten Intel, tesisin çalışmasını şimdilik durdurdu. Ayrıca tesiste sızıntının nedenine yönelik araştırmalar halen sürmekte.