En İyi Android Telefonlar

In İncelemeler, Mobil by Kaan Arslan3 Comments

hangi-android-telefon

Herkesin aklındaki ”Hangi Android telefonu almalıyım ?” sorusunu bu incelemede cevaplıyoruz.

Piyasada Google’ın ünlü işletim sistemini kullanan birçok Android telefon var. Fakat bu telefonların Apple markalı iPhone’lardan farklarının neler olduğunu çoğu kullanıcı bilmiyor. Hatta çoğu kullanıcı iPhone’lara yakın, eşdeğer ya da daha fazla performans sunan Android telefonların hangi modeller olduğunu merak ediyor.

Bugünlerde Android Ice Cream Sandwich’in yavaş yavaş unutulmaya başladığını ve piyasayı Android telefonların son dalgasının en güncel işletim sistemi olan Jelly Bean’in ele geçirdiğini gözlemliyoruz.

Samsung’un hala Android konusunda eylemleri tam gaz devam etmekte. Aynı zamanda Sony, Ericsson ile ayrılmasına rağmen Android işletim sistemli telefonları piyasaya sürüyor. Bunların dışında Acer, LG, Huawei, ZTE markaları da mobil cihazlarının çoğunda Android kullanıyor. Ayrıca sürekli piyasaya farklı farklı telefonlar sunarak kullanıcıların isteklerini tatmin etmeye çalışan HTC’yi de unutmamak gerek.

Bu bağlamda piyasada farklı ekran çözünürlüklü, boyutlu, değişik işlemcili, yazılım değişiklikleri ve farklı dizaynlara sahip o kadar çok Android telefon var ki, kullanıcılar için ”En iyisi” ayrımı bu noktada zorlaşıyor.

Yoksa siz de fiziksel bir QWERTY klavyeye ihtiyaç duyanlardan mısınız? Ya da dokunmatiği algılatabilmek için ekrana ciddi anlamda bir güç uygulamayı tercih eden ”Basmatik” sevenlerden misiniz? Eğer öyleyse, açıkçası burada size ait pek bir şey yok. Zira bu eski teknolojiler Android dünyası için çok geride kaldı. Algı seviyesi yüksek ve tamamen dokunmatik bir ekran, Android’in vazgeçilmez iki unsuru.

Herkese en iyi Android telefonu almasında yardımcı olmak adına Android telefonları enine ve boyuna inceleyip, sıralıyoruz. Telefonları inceleme kriterlerimiz arasında donanım performansları, işletim sistemlerinin yükseltirebilirliği ve elbette arkadaşlarınıza gösterdiğinizde övünebileceğiniz bir karizmaya sahip olması bulunuyor.

O halde hemen başlayalım:

[end_tabset]