iPhone, Çinli Kadının Ölümüne Neden Oldu

In Haber by Kaan ArslanLeave a Comment

iphone-5-çinde-ölüme-yol-acti

Çin’de yaşanan bir ölüm, herkesi şok etti. Olayın faili ise bir iPhone!

Çinli bir kadın şarja takılı iPhone 5’i ile telefon görüşmesi yaparken öldü. Yaşanan olay Çin medyasında şaşkınlıkla karşılandı. Meydana gelen ölüm hakkında geniş çaplı bir araştırma başlatıldı.

Ma Ailun isminde 23 yaşındaki genç kadın, Çin’in batı kesimindeki Xinjiang şehrinde oturuyordu. Ailun, China Southern Airlines isimli hava yolu şirketinde uçuş görevlisiydi.

Olay ise şu şekilde gerçekleşti: Genç kadın telefonu şarjda takılıyken telefon görüşmesi yapmaya çalıştı. Kısa bir süre sonra elektrik akımına kapıldığı için hayatını kaybetti.

Apple ise bir e-mail aracılığı ile Ma’nın ailesine üzüntülerini belirtti ve başsağlığı diledi. Firma olaya neyin sebebiyet verdiğini anlamak için tüm gücüyle araştırmaya başladığını da açıkladı.

Ma’nın kız kardeşi ise yazdığı bir iletide, Apple kullanıcılarını kardeşinin ölümünü göstererek daha dikkatli olmaya davet etti. Apple’ın Çin ile ilgili garanti kapsamı tarzında sorunları zaten var. Bu yeni yaşanan olayın şirketin Çin’deki akıbetini ne şekilde etkileyeceği ise merak ediliyor.