Anasayfa Haber Zynga Kan Kaybediyor

Zynga Kan Kaybediyor

Zynga toparlanmak için doğru adımlar atmalı.
Zynga toparlanmak için doğru adımlar atmalı.
Zynga toparlanmak için doğru adımlar atmalı.
Zynga toparlanmak için doğru adımlar atmalı.

Geliştirdiği mini oyunlar ile adından sıkça söz ettiren Zynga, para ve kullanıcı kaybediyor.

Facebook için geliştirdiği CityVille, FarmVille gibi oyunlarla sosyal medya üzerinde adından sıkça söz ettiren Zynga’nın başı bu aralar biraz sıkışık. Firma ABD pazarına yeni bir oyun sokmaya hazırlanıyordu. Ücretli olacak oyun sayesinde firma, gelirlerini artırmayı planlıyordu. Ama işler hiç de öyle gitmedi.

Firma yatırımcıları, Zynga’nın bu düşünceden geri dönmelerine karar verdi. Olaylar iyice sarpa sarmadan yeni bir oyun fikrinden vazgeçmeleri için yöneticilerle görüşme yapıldı.

Açıklamalara göre FarmVille ve Words with Friends, ikinci çeyrek içerisinde %40 kullanıcı kaybına uğradı. Mark Pincus’un yerine firmanın başına geçen Don Mattrick, firmanın durumunu anlayabilmeleri için en azından 3 aylık süreye ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Mattrick, firmaya bir geri dönüş yaşatacak gibi gözüküyor. Yeni oyun fikrine sıcak bakmayan yönetici iOS ve Android mobil cihazları için FarmVille’e benzeyen bir ücretsiz oyun geliştirilmesi gerektiğini düşünüyor.

Son 1 yıldır Zynga inişli çıkışlı bir grafik sergiliyor. FarmVille’ın ardından çıkarılan FarmVille 2 ile iyi bir çıkış yakalayan firma şu aralar suskundu. Suskunluğunun sebebinin ise firma içinde yaşanan ekonomik sıkıntılar olduğu düşünülüyor.

Video Reklam: