Anasayfa Haber Asus MeMo Pad HD 7 Teknik Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Asus MeMo Pad HD 7 Teknik Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Asus'un yeni tabletinin teknik özellikleri ortaya çıktı!
Asus'un yeni tabletinin teknik özellikleri ortaya çıktı!
Asus'un yeni tabletinin teknik özellikleri ortaya çıktı!
Asus’un yeni tabletinin teknik özellikleri ortaya çıktı!

Asus’un yeni tableti eğlenceli bir reklam filmiyle beraber tanıtıldı. İşte cihazın teknik özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi:

Asus tablet pazarına son olarak Google için hazırladığı Nexus 7’yi sunmuştu. Ancak tabletin kazandığı tüm övgüler haliyle Google’a yansıyacak. Bu yüzden Asus MeMo Pad serisinin yeni tabletini kullanıcılarına sundu.

MeMo Pad HD 7, geçtiğimiz Haziran ayında duyurulmuştu. Ağustos aylarında raflardaki yerini alması bekleniyordu; Ancak ileri bir tarihe ertelendiği haberi geldi. Cihazın 1 Eylül’den itibaren uluslarası sevkiyatı başlayacak. ABD pazarı için fiyatı 149 Dolar olan tabletin, Birleşik Krallık fiyatı 129 Sterlin olacak.

Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip tabletin, 7-inçlik bir ekranı var. Bu ekran 800×1280 çözünürlük sağlıyor. MediaTek MTK 8125 model dört çekirdekli bir işlemcisi var. Bu işlemci 1.2GHz hızında çalışabiliyor. MeMo Pad HD 7 içerisinde 1 GB RAM bulunuyor. Ayrıca 5 Megapiksellik arka, 1.2 Megapiksellik ön kamerası mevcut. 8GB ve 16GB olmak üzere iki farklı modeli piyasaya sürülecek. Tabii ki microSD çıkışı sayesinde bu hafıza alanları artırılabilecek.

Nexus 7 ile hızlı bir karşılaştırma yaparsak, MeMo Pad HD 7 iyi bir alternatif olarak gösterilebilir. Nexus 7’ye göre baktığımızda, Asus MeMo Pad HD 7’nin RAM ve işlemci hızının düşük olduğunu görüyoruz. Ancak Nexus 7’ye ulaşamayan kullanıcıları tatmin edecek bir seviyede hazırlanmış.

Asus yeni cihazı için eğlenceli bir reklam filmi hazırlamış. Cihazın özelliklerini tek tek gördüğümüz reklam filminde, Sherlock Holmes ve yardımcısı Dr. Watson kılığına giren iki çocuğun evdeki reçeli MeMo tablet ile kimin yediğini bulmalarını izliyoruz.

http://youtu.be/6BUxGdHdyZ8