Anasayfa Haber Yeni Apple Ürünleri Ne Zaman Çıkacak?

Yeni Apple Ürünleri Ne Zaman Çıkacak?

Apple'ın yeni oyuncakları ne zaman piyasaya sürülecek?
Apple’ın yeni oyuncakları ne zaman piyasaya sürülecek?

iPhone 5S, plastik kasalı iPhone 5C, yeni nesil iPad ve iPad mini ne zaman piyasaya sürülecek?

Apple yeni mobil serisi için harıl harıl çalışmaya devam ediyor. Cupertino merkezli teknoloji devi uzun bir süredir yeni akıllı telefon ve tabletleri üzerine yoğunlaşmış durumda. Ancak geliştirilme sürecine dair bilgi vermekten kaçınıyor. Bu sebepten ötürü piyasaya bol bol söylenti haber ve sızdırılma görüntüleri çıkıyor.

Firmanın 10 Eylül tarihinde bir lansman düzenleyeceği yönünde haberler var. Bu lansman sırasında 9.7-inçlik iPad ve 7.9-inçlik iPad Mini tanıtılabilir. Lansmanın merkezinde ise iPhone 5S bulunacak. Ancak plastik kasaya sahip ve düşük fiyatlı iPhone 5C’nin Ekim ayı içerisinde tanıtılacağı söyleniyor.

Apple CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeçte firmanın 2014 yılı boyunca yeni ürünlerini piyasaya süreceğini söyledi. Apple’ın kazancının %70’ini iPhone ve iPad ürünleri oluşturuyor. Firma sene sonu ve sene başındaki tatil vakitlerini iyi değerlendirmek istiyor.

Yapılan istatistiksel verilere göre Apple geçtiğimiz yıl tablet pazarından %60 kazanç sağlamış. Ancak 2013’ün 2. çeyreğinden itibaren bu oran %32’ye düşmüş. Bunda tabii ki başta Samsung olmak üzere diğer rakip firmaların piyasaya sürdüğü ürünlerin de etkisi var.