Facebook'a gelecek güncelleme sayesinde, artık daha fazla fotoğraf yüklenebilecek.

Facebook’a Daha Fazla Fotoğraf Yüklenebilecek

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

Facebook'a gelecek güncelleme sayesinde, artık daha fazla fotoğraf yüklenebilecek.

Facebook’a gelecek güncelleme sayesinde, artık daha fazla fotoğraf yüklenebilecek.

Yeni güncelleme ile 1 albüm içerisine 10.000 fotoğraf yüklenebilecek.

Facebook mühendisleri, sosyal medya platformu için yeni bir güncelleme geleceğini duyurdu. Güncelleme ilk olarak ABD’li kullanıcılar için geçerli olacak. Daha sonrasında eğer beğenilirse tüm dünyadaki kullanıcılara da sunulacak.

Facebook üzerinde oluşturulan bir albüme 1000 adet fotoğraf yüklenebiliyordu. Facebook mühendislerinin uğraşları sonucunda bu sayı 10.000’e yükselti. Albümün bu sayıya ulaşabilmesi için 50 farklı kişinin katkıda bulunması gerekiyor. Yani 50 kişinin ortak girişimiyle 10.000 fotoğraflık bir albüm oluşturulabiliyor. Albümü oluşturan kişi sadece 1.000 adet fotoğraf yükleyebiliyor. Geriye kalan 50 kişinin her birinin 200 fotoğraflık limiti var.

Facebook’un açıklamasına göre sosyal medya platformuna hergün yüz milyonlarca fotoğraf yükleniyor. Bu durumu daha da rahat bir hale sokabilmek için çalışmalar sürüyordu. Mühendisler ortak albüm üzerinde hemfikir oldu.

Düğün, doğum günü partisi ya da bir etkinlik sonrasında çekilen fotoğraflar havuz albüm içerisine yüklenebilecek. Böylece sadece tek bir albüm oluşturulmuş olacak ve fotoğraflar dağılmayacak.

İlginizi çekebilir:

Facebook Zaman Tüneli Gizlilik Ayarları Rehberi

Facebook Home Video İnceleme

Ünlülere Özel Facebook Uygulaması

Facebook hakkında bütün Technopat haberleri